W ostatnim czasie liczba dziennych zarażeń koronawirusem była dość wysoka, ale można było mówić o swego rodzaju stabilizacji. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie potrwała ona długo – sytuacja ponownie zaczyna robić się coraz trudniejsza.

Trzecia fala koronawirusa

Jak informuje portal Interia, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia zabrał głos. Wojciech Andrusiewicz zauważył, że można odnotować 20-procentowy wzrost, porównując obecne raporty z zeszłotygodniowymi.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Źródło: Youtube CEO MAGAZYN POLSKA - TV
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Źródło: Youtube CEO MAGAZYN POLSKA - TV

Rzecznik resortu uważa, że to początek trzeciej fali koronawirusa, która jest „wynikiem naszej mobilności”. Przypomnijmy: od 12 lutego rząd podjął decyzję o zniesieniu części obostrzeń – otwarto galerie handlowe, stoki narciarskie, hotele, baseny, kina i teatry (z zachowaniem reżimu sanitarnego).

W związku z pogarszającą się sytuacją Ministerstwo Zdrowia apeluje przede wszystkim o przestrzeganie obowiązujących zasad i odpowiedzialność. Wojciech Andrusiewicz przyznaje, że zarażeń będzie przybywać, ale póki co w Polsce dzieje się lepiej niż w Czechach czy Słowacji.

Rzecznik resortu postanowił skomentować sprawę testów – niejednokrotnie słyszy się zarzuty mówiące, że wykonuje się ich za mało. Tymczasem Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że ich liczba nie jest zależna od ministerstwa.

Adam Niedzielski / YouTube:  MedExpress TV
Adam Niedzielski / YouTube: MedExpress TV

Dodał także, że w Polsce można wykonać dziennie do 80 tys. testów na obecność COVID-19.

Aktualnie rozważa się wprowadzenie dodatkowych zasad regulujących, jakimi materiałami miałoby się zakrywać usta oraz nos. Wszelkich decyzji możemy się spodziewać prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MĘŻCZYZNA MIAŁ ZOSTAĆ W OSTRY SPOSÓB ZATRZYMANY PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ ZA BRAK MASECZKI. SŁUŻBY WYDAŁY SPECJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE SZARPANINY

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI WYBRAŁ SIĘ W WAŻNE ODWIEDZINY NA WAWEL. PREZESOWI PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI TOWARZYSZYŁO KILKU ZNACZĄCYCH POLITYKÓW. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: ZAPIECZĘTOWANY KUFER SŁUŻYŁ JAKO STÓŁ NA STRYCHU PRZEZ 30 LAT, PO CZYM ZOSTAŁ OTWARTY. ODKRYTE PO LATACH MOGĄ ZASKOCZYĆ

Z życia gwiazd: JAK MIESZKA IZABELLA KRZAN? NOWA PREZENTERKA „PYTANIA NA ŚNIADANIE” POSTANOWIŁA ZAPREZENTOWAĆ, JAK WYGLĄDA JEJ MIESZKANIE. WNĘTRZA ROBIĄ WRAŻENIE