Już od prawie roku maseczki zakrywające nos i usta są nasza nową rzeczywistością. Według specjalistów to jednak nie wystarczy w zmaganiach z pandemią koronawirusa, która ostatnio znowu zbiera większe żniwo.

Specjaliści alarmują, że wchodzimy w trzecią falę pandemii Covid-19 o czym świadczą pogarszające się statystyki. W związku z tym należy wprowadzić dodatkowe rozporządzenia w sprawie maseczek ochronnych.

Większość Polaków ma nieodpowiednie maseczki

Profesor Andrzej Horban, który jest doradcą premiera w sprawie pandemii SARS-CoV-2, ujawnił, że jeszcze dzisiaj można oczekiwać nowego rozporządzenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Ma ono dotyczyć prawidłowego noszenia maseczek oraz ich rodzaju. Eksperci dowiedli, że maseczki materiałowe nie dają odpowiedniej ochrony.

„Trzeba zapomnieć o tych pseudoochronach, to jest zawracanie głowy. Chodzi o to, aby używać porządnych masek. Adam Niedzielski wyda dziś takie rozporządzenie. Najważniejsze jest jednak to, aby się do tego rozporządzenia stosować” – zapowiedział doktor Horban w TVN24.

Na razie nie ujawniono jednak w jakie maseczki będą musieli zaopatrzyć się Polacy. Prawdopodobne jest jednak, że nasz kraj pójdzie w ślady Niemiec i nakaże maseczki o wysokiej filtracji.

maseczki / Pixabay
maseczki / Pixabay

Możliwe wprowadzenie regionalizacji

Profesor Andrzej Horban powiedział też, że rząd zastanawia się też nad wprowadzeniem regionalizacji w zakresie nauczania.

Obecnie więcej przypadków odnotowywanych jest na północy kraju w związku z czym tam pozostałby tryb zdalny nauczania, a w miejscach gdzie zakażeń jest mało, uczniowie mogliby wrócić do szkół.

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński wybrał się w ważne odwiedziny na Wawel. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszyło kilku znaczących polityków. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Szpak nie do poznania. Efektowna metamorfoza znanego piosenkarza zaskoczyła jego fanów. To się prezentuje w takim wydaniu

O tym się mówi: Decyzja ministra zmieniła wszystko w sprawie ostatniej drogi Krzysztofa Kowalewskiego. Rodzina aktora musi uzbroić się w cierpliwość. O co chodzi

Portal „Życie.pl” pisał również o: Czy szczepienia będą obowiązkowe? Czy Polacy chcą się szczepić? Te dane nie pozostawiają wątpliwości