Wszyscy Polacy wiedzą, że Jarosław Kaczyński bardzo mocno związany był ze swoim bratem, prezydentem Lechem Kaczyńskim. Informacja o rozbiciu się polskiego samolotu, w którym zginął wraz z żoną Marią i wieloma innymi osobami, była dla niego ogromnym ciosem.

Prezydent Polski i pierwsza dama zostali pochowani w krypcie wawelskiej, a miejsce ich spoczynku jest regularnie odwiedzane przez przewodniczącego PiS, który jest głęboko religijny.

Ważna wizyta na Wawelu

Według doniesień PAP oraz mediów, Jarosław Kaczyński ponownie widziany był w Krakowie na Wawelu.

Wicepremier wybrał się tam w czwartek 18 lutego. Tym razem towarzyszyło mu kilka osób. Nieoficjalne dane podają, że wraz z nim na Wawelu pojawili się też premier Mateusz Morawiecki, europosłanka Beata Szydło, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, szef KPRM Michał Dworczyk oraz rzecznik rządu Piotr Müller.

Politycy wzięli udział we mszy świętej, a następnie złożyli kwiaty przy sarkofagu Kaczyńskich. Uroczystość miała mieć prywatny charakter.

Krypta na Wawelu / YouTube: Prezydent.pl
Krypta na Wawelu / YouTube: Prezydent.pl

Regularne odwiedziny

To nie pierwszy raz, gdy Jarosław Kaczyński wybrał się z wizytą na miejsce spoczynku tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

Dla przypomnienia, Lech Kaczyński, jego żona i 94 inne osoby zginęły 10 kwietnia 2010 po rozbiciu się samolotu w Rosji. 18 kwietnia para prezydencka została pochowana z honorami państwowymi na Wawelu.

Jarosław Kaczyński odwiedza więc swoją rodzinę w każdą miesięcznicę tego wydarzenia.

To też może cię zainteresować: Czy szczepienia będą obowiązkowe? Czy Polacy chcą się szczepić? Te dane nie pozostawiają wątpliwości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Szpak nie do poznania. Efektowna metamorfoza znanego piosenkarza zaskoczyła jego fanów. To się prezentuje w takim wydaniu

O tym się mówi: Jeden z pracowników TVN skomentował sprawę związaną z przejściem Agustina Egurroli do Telewizji Polskiej. Czy więcej nie zobaczymy go w „Mam Talent”

Portal „Życie.pl” pisał również o: Nagły wzrost zakażeń niepokoi ministra zdrowia. Adam Niedzielski zabiera głos. Czy w Polsce zostanie wprowadzona czarna strefa