Barbara Sienkiewicz, znana aktorka, która zasłynęła jako najstarsza matka w Polsce, zmarła w wieku 69 lat. Informacja ta wstrząsnęła całym krajem. Barbara urodziła bliźniaki, Anię i Piotrusia, mając 60 lat, co wzbudziło szerokie zainteresowanie i liczne spekulacje na temat możliwego zastosowania metody in vitro. Jeszcze niedawno opowiadała o swoim późnym macierzyństwie w wywiadzie dla "Super Expressu", teraz jednak dotarły do naszej redakcji smutne wieści o jej śmierci.


W 2023 roku straciła mamę, Jadwigę Sienkiewicz, a teraz sama odeszła. Aktorka zmarła w piątek, 7 czerwca 2024 roku, w nocy. Około godziny 3:00 na miejscu jej zamieszkania przy ulicy Olesińskiej w Warszawie pojawiły się dwie karetki oraz policja. Lekarz stwierdził zgon. Sąsiadka Barbary wyznała w rozmowie z "Super Expressem", że jest zdruzgotana. "Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści," powiedziała sąsiadka, dodając, że Barbara zawsze była wspierająca i zaangażowana w życie społeczności lokalnej.


Barbara Sienkiewicz była znaną postacią w polskiej telewizji, grała w takich serialach jak "Klan", "M jak miłość" czy "Na dobre i na złe". Jej późne macierzyństwo wzbudziło kontrowersje, jednak aktorka zawsze broniła swojej decyzji, mówiąc, że to była jej osobista sprawa. "To jest moja tajemnica i moja decyzja," mówiła w programie "Wieczorny Express". Dodawała, że przed podjęciem decyzji o macierzyństwie przeszła wiele badań i miała pewność, że da radę sprostać wyzwaniom.


Po śmierci Barbary, jej dzieci, Ania i Piotruś, zostały zaopiekowane przez policję i trafiły do placówki interwencyjno-wychowawczej. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Wanda Nowicka, posłanka Lewicy, wyraziła swoje smutki w rozmowie z nami, mówiąc: "Ojej, to bardzo smutne. Ona długo chorowała, ale nadal mam nadzieję, że to nieprawda."


Barbara Sienkiewicz często mówiła o swoim macierzyństwie i wyzwaniach, jakie przed nią stanęły. Jej historia była inspiracją dla wielu kobiet, które marzą o późnym macierzyństwie.

"Ania i Piotrek urodzili się zdrowi, dostali 10 pkt. w skali Apgar. Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery," mówiła Sienkiewicz. Jej dzieci zadawały pytania o ojca, a Barbara zawsze starała się dać im odpowiednie wsparcie psychiczne.


Dziennikarze "Super Expressu" ustalili, że zgon Barbary Sienkiewicz nie ma charakteru kryminalnego. "Chwilę przed godz. 3. w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejsc ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego," powiedziała w rozmowie z "SE" podkom. Ewa Kołdys.


Barbara Sienkiewicz na zawsze pozostanie w pamięci jako wyjątkowa kobieta, która odważnie realizowała swoje marzenia i pasje, mimo przeciwności losu. Jej historia pokazuje, że miłość i chęć posiadania rodziny mogą przekraczać wszelkie bariery.