11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Co dziś będzie działo się w Warszawie i w jakie miejsca w stolicy warto się kierować?

Obchody Święta Niepodległości

Jak podaje portal Super Express, w tym roku Marsz Niepodległości ma charakter państwowy, co jest równoznaczne z tym, że będzie on zorganizowany w pełni legalnie.

- Podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny. Marsz rozpocznie się zgodnie z pierwotną wolą społecznych organizatorów wydarzenia o godz. 13 - przekazał szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych – Józef Kasprzyk.

O tej samej godzinie w Łazienkach Królewskich będzie można oglądać paradę konną kawalerzystów. W trakcie rekonstrukcji odbędzie się również inscenizacja z przejazdu samego marszałka Józefa Piłsudskiego.

Co warto zobaczyć?

W Muzeum Wojska Polskiego będzie można oglądać wojskowe wyposażenie oraz uzbrojenie, które obecnie używane jest przez naszych żołnierzy. W Galerii Narodowego Centrum Kultury będzie można natomiast obejrzeć wierną kopię Enigmy, która wykorzystywana była podczas działań wojennych w Europie.

Dziś będzie można odwiedzić także willę, w której mieszkali Józef i Aleksandra Piłsudscy z dziećmi. Biuro Edukacji Narodowej IPN zorganizowało natomiast spacer po Powązkach Wojskowych, który rozpocznie się już o godzinie 10.

Dziś w stolicy odbędzie się także kilka koncertów. Jeden z nich będzie miał miejsce w ogródku pawilonu Niepodległa, drugi natomiast w Muzeum Niepodległości. Podczas obu koncertów wysłuchać będziemy mogli pieśni patriotycznych i wojskowych.

Jak informował portal "Życie Polska": MAŁGORZATA ROZENEK - MAJDAN OKAZUJE SIĘ NIE BYĆ NAJLEPSZYM KIEROWCĄ! GWIAZDA MOGŁA PONIEŚĆ SŁONĄ KARĘ ZA SWOJE WYKROCZENIA

Przypomnij sobie: KAMIL STOCH I JEGO ŻONA PRZEKAZALI WSPANIAŁĄ NOWINĘ WSZYSTKIM KIBICOM. FANI SKOCZKA MAJĄ WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE

Portal "Życie Polska" pisał również: POPULARNY W SIECI DUCHOWNY TŁUMACZY, ILE POWINNY WYNOSIĆ STAWKI ZA SAKRAMENTY KOŚCIELNE. WIELE OSÓB MOŻE BYĆ ZASKOCZONYCH WYZNANIEM KSIĘDZA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ - SZATAN STARA SIĘ NAPRAWIĆ SYTUACJĘ. ZNANA CELEBRYTKA WYDAŁA OFICJALNE OŚWIADCZENIE. CO TAKIEGO W NIM ZAWARŁA