EpiskopatNews na swoim profilu na Twitterze podaje, że wczoraj, 5 września, w wieku 94 lat odszedł do wieczności kard. Marian Jaworski, pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Kard. M. Jaworski nosił tytuł honorowego obywatela Krakowa, był bliskim przyjacielem papieża Jana Pawła II oraz angażował się w pracę Kościoła zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie.

Kard. Marian Jaworski odszedł do wieczności

Marian Jaworski urodził się 21 sierpnia 1926 roku we Lwowie. W latach 1982-1988 był Rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej, a w latach 1997-2008 rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Lwowskiej we Lwowie-Brzuchowicach. W okresie od 1991 do 2008 roku pełnił posługę jako arcybiskup metropolita Lwowa. Oprócz tego, kard. Marian Jaworski był Kawalerem Orderu Orła Białego.

5 września 2020 roku kard. M. Jaworski odszedł do wieczności. Jak podaje EpiskopatNews:

W wieku 94 lat zmarł kard. Marian Jaworski, przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski, pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i honorowy obywatel miasta Krakowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Jak informował portal „Życie.pl”: Oficjalny komunikat Tadeusza Rydzyka zaskoczył wiele osób. Trudno uwierzyć w to, co wymyslił

Przypomnij sobie: Dużo zieleni oraz jacuzzi w ogrodzie. Jak wygląda kanadyjska rezydencja Magdy Gessler

Portal „Życie.pl” pisał również: Irena Santor przeżywa trudne chwile. Los nie oszczędza znaną artystkę