To, o czym poinformował w oficjalnym komunikacie, potwierdza, że redemtorysta przekracza wszelkie granice. Trudno w to uwierzyć.

W sobotę 5 września odbędzie się w Toruniu doroczne przyjęcie organizowane przez ojca Tadeusza Rydzyka – piknik Rodziny Radia Maryja. Mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej, o. Rydzyk nie zrezygnował z ogranizacji pikniku. W sieci udostępniono oficjalne zaproszenie na imprezę, treść którego była zaskoczeniem dla wielu osób.

Tadeusz Rydzyk zaprasza na kolejną edycję pikniku Rodziny Radia Maryja

o. Tadeusz Rydzyk, screen Google

5 września ma odbyć się kolejna edycja pikniku Rodziny Radia Maryja. Z tego powodu o. Tadeusz Rydzyk opublikował oficjalne zaporszenie na przyjęcie. Zaplanowano wiele atrakcji oraz rozrywek dla całych rodzin. Patronat wydarzenia objął prezydent Torunia Mariusz Błaszczak.

W zaproszeniu Rydzyka możemy przeczytać m.in.:

Podczas Dziękczynienia będzie wystawiona żywność ekologiczna, polska kuchnia, będzie można nabyć np. kożuchy od górali. Będzie fundacja „Nasza Przyszłość” z bardzo dużą ofertą dobrych, pięknych książek dla całych rodzin od dzieci do najstarszych. Będą podstawowe porady medyczne z diabetologii i kardiologii. Będzie można także zobaczyć gmach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej.

Tadeusz Rydzyk mimo panującej epidemii nie zrezygnował z wydarzenia

o. Tadeusz Rydzyk, screen Google

W swoim zaproszeniu na piknik Rodziny Radia Maryja polski duchowny wspomniał także o koronawirusie. Słowa te wywołały kontrowersje wśród internautów, którzy stwierdzili, że przeszedł on wszelkie granice. Według redemptorysty, wierni powinni negować potencjalne ryzyko zakażenia wirusem COVID-19.

Serdecznie zapraszamy i przypominam, zachowujmy wszystkie przepisy sanitarne w czasie COVID-19. Nie panikujmy, nie dajmy się zwieść propagandzie, że zarazić się można tylko w kościele. Musi być bardzo pobożny ten wirus, jak powiedział ks. bp pomocniczy ze Lwowa, że jest on akurat w kościele, a nie ma go gdzie indziej. Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa? Spróbujmy myśleć i wyciągajmy wnioski – pisał w dalszej części zaproszenia o. Rydzyk.

Jak informował portal „Życie.pl”: Wykryto nowe ognisko koronawirusa. Szpital w stolicy województwa ma wielkie problemy

Przypomnij sobie: Mrążąca krew w żyłach niespodzianka w supermarkecie. Nietypowu gość wszedł do sklepu w środku dnia

Portal „Życie.pl” pisał również: Kamil Durczok miał podrobić podpis byłej żony