Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Pikio", 90-letni Wiesław Gołas doznał udaru. Opiekująca się nim żona przyznała, że stan legendarnego aktora jest obecnie stabilny. Gołas może się poruszać, choć ma problemy z mówieniem.

Wisław Gołas doznał udaru

Wiesław Gołas wcielał się między innymi w postać Czereśniaka w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Z racji wieku, aktor miewał problemy zdrowotne, jednak informacja o udarze była dla wielu jego fanów ogromnym zaskoczeniem.

O stanie zdrowia męża opowiedziała Maria Krawczyk-Gołas. Przyznała, że faktycznie Wiesław Gołas doznał udaru, co miało miejsce w październiku zeszłego roku, kiedy świętował swoje 90. urodziny. Opiekująca się aktorem żona zaznaczyła, że choć aktor może chodzić, wciąż boryka się z trudnościami w mówieniu.

W rozmowie z "Super Expressem" Maria Krawczyk-Gołas zdradziła, że mąż przebywa we własnym domu, gdzie może się nim opiekować. Aktor stara się nie wychodzić z domu, aby nie narazić się na żadną infekcję, w tym na Covid-19.

Wiesław Gołas/ YouTube @Poznać kino
Wiesław Gołas/ YouTube @Poznać kino
Wiesław Gołas/ YouTube @Poznać kino

Żona Wiesława Gołasa nie traci nadziei, że jej mężowi uda się wrócić do zdrowia. "Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze" - zapewniła w rozmowie z tabloidem.

Wspomnieć należy, że w okolicach swoich 90. urodzin Wiesław Gołas chętnie rozmawiał z mediami. Wspominał o tym, jak minęło mu te 9 dekad. Wspominał, że kiedy miał zaledwie 9 lat, kiedy wybuchła wojna. Pamiętał więzienie i okupację. Z trudem przychodzi mu wiara w to, że przeżył tak wiele.

Wyznał, że w jego życiu nie brakowało dramtów, ale jak zapewniał "nie chce być smutny" i stara się nie wspominać złych chwil. Jego marzeniem jest być wesołym i aby wszyscy wokół tacy byli.

Stan zdrowia legendarnego aktora zaczął pogarszać się już przed 13 laty, kiedy przeszedł zawał. Zarówno wtedy, jak i dziś może liczyć na opiekę ze strony swojej kochającej żony i przyjaciółki w jednym.

Wiesław Gołas z żoną/ YouTube @Plotki rozrywka
Wiesław Gołas z żoną/ YouTube @Plotki rozrywka
Wiesław Gołas z żoną/ YouTube @Plotki rozrywka

Panu Wiesławowi życzymy powrotu do zdrowiai dobrej formy na kolejne lata.

Jaka rola Wiesława Gołasa najbardziej zapadła wam w pamięć?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Dygant ma gust. Aktorka pokazała dom. Jest czego zazdrościć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kamil Stoch zamieścił niezwykły wpis. Zwrócił się do Andrzeja Stękały. O co poszło

O tym się mówi: Nowa mutacja brytyjskiego wirusa. Są nowe niepokojące wieści na ten temat