Najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia papieża Franciszka po niedawno odbytej operacji właśnie ujrzały światło dzienne. Wierni z całego świata obserwują z zapartym tchem każdą relację dotyczącą tej kwestii nie kryjąc ogromnego zaniepokojenia i obaw. Jak donoszą media, papież Franciszek odpoczywa po operacji. Jak czuje się Głowa Kościoła Katolickiego?

Kilka dni temu media ogólnoświatowe obiegła zaskakująca wiadomość - papież Franciszek musiał poddać się operacji ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

Jak donoszą media, powodem było zapalenie uchyłków, zatem Głowa Kościoła musiała przejść zabieg jelita grubego. Uspokajają jednak, że było to nagła i pilna sytuacja, a raczej zaplanowany i nieinwazyjny zabieg.

Jak się czuje papież Franciszek?

Rzecznik z Watykanu poinformował, że zabieg, który odbył się w rzymskiej klinice Gemelli oraz którym kierował profesor Sergio Alfieri odbył się całkowicie prawidłowo i bez żadnych powikłań.

Papież aktualnie odpoczywa po operacji, a jego wyniki badań są w normie. Wszystko wskazuje na to, że wierni mogą odetchnąć z ulgą. Niestety, okres rekonwalescencji może trwać do trzech tygodni, zatem papież nie wróci od razu do swoich obowiązków.

Papież Franciszek/ screen yt