Całkiem nowe wieści dotyczące Zenka Martyniuka. Wiadomo, ile może wynosić jego emerytura. Gwiazdor niejednokrotnie wypowiadał się w tej kwestii – zapewnia, że stara się zapewnić sobie godną emeryturę. Świadczenie artysty będzie naprawdę wysokie!

Jak wiadomo, świadczenia emerytalne gwiazd polskiej sceny muzycznej - choć mogłoby się wydawać, że są niebotycznie wysokie - są zaskakująco niskie i często nie przekraczają nawet 2 tysięcy złotych.

Wszystko dzieje się dlatego, że polscy muzycy najczęściej pracują na umowie o prawa autorskie, a odprowadzane składki są bardzo niskie, co przekłada się na niskie emerytury.

Okazuje się, że Zenek Martyniuk chce zapobiec takiej sytuacji, dlatego w jednym z udzielanych wywiadów wyznał, że regularnie opłaca składki do ZUS-u.

Ile będzie wynosić emerytura gwiazdora?

Zenek Martyniuk, jako jeden z nielicznych artystów pomyślał o opłacaniu składek, gdyż miesięcznie poświęca na to aż 4 tysiące złotych! Zenek Martyniuk nie musi zatem martwić się o emeryturę!

- (...) Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4 tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie jak przyjdzie na to czas – powiedział Zenek Martyniuk.

Emerytura króla disco polo zapewne będzie więc przekraczać 5 tysięcy złotych.