Światowe media obiegła w tym tygodniu informacja o odejściu jednego z najbardziej znanych i utalentowanych muzyków swojej ery. Sanford Clark zmarł w niedzielę 3 lipca wieku 85 lat.

Przegrana walka z koronawirusem

Jak podaje portal lelum.pl, gwiazdor muzyki przed swoją śmiercią zmagał się z nowotworem, ale zgodnie z komunikatem jego menedżera nie to było przyczyną jego śmierci.

Sanford Clark zakaził się wirusem SARS-CoV-2. Niestety choroby nie udało się pokonać i artysta zmarł w szpitalu Mercy Hospital w Joplin w stanie Missouri.

Gwiazdor country

Sanford Clark urodził się 24 października 1935 roku w mieście Tulsa w stanie Oklahoma. W dzieciństwie jego rodzina przeprowadziła się do Phoenix w stanie Arizona gdzie jako młody człowiek rozpoczął karierę muzyczną.

Zadebiutował w 1956 roku z kawałkiem „The Fool”, który osiągnął siódme miejsce na liście Billboard Top 100 i zdobył uznanie wśród fanów. Wśród innych znanych utworów są: “Calling All Hearts” , a także “Bad Case of You”.

Piosenkarz i gitarzysta świetnie odnalazł się w muzyce country, a dokładniej w jej gatunku rockabilly. Przez lata swojej kariery współpracował między innymi z takim artystami jak: Elvis Presley oraz The Animals.

W późniejszym czasie poszedł do pracy w budownictwie ale nadal od czasu do czasu wracał do muzyki.

Sanford Clark pozostawił po sobie żonę Marshę i kilka dzieci. Składamy szczere kondolencje.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szymon Hołownia ma poważne powody do zmartwienia? Wszystko przez powrót Donalda Tuska. Wiadomo o co dokładnie chodzi

Jak informował portal „Życiepl.com”: Agnieszka Włodarczyk powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Aktorka zdradziła, jakie imię wybrała dla swojej pociechy. Fani przesyłają gratulacje

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Syn Krzysztofa Krawczyka podzielił się radosną nowiną. Ktoś ważny pojawił się w jego życiu. Do Krzysztofa juniora płyną liczne gratulacje

Sprawdź także ten artykuł: Ma 72 lata, a wygląda na 30. Słynna projektantka budzi podziw na całym świecie. Internauci pytają jaki jest jej sekret młodego wyglądu