Powrót Donalda Tuska namieszał na polskiej scenie politycznej. Były premier ponownie objął przywództwo w Koalicji Obywatelskiej zastępując Borysa Budkę i obiecał wielkie zmiany.

Sytuacja nie ucieszyła rządzącego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości, które od lat wskazuje liczne zaniedbania Donalda Tuska.

Jak wskazuje portal o2.pl, nie jest to także dobra wiadomość dla ugrupowania Polska 2050 prowadzonego przez Szymona Hołownię.

„Powrót Donalda Tuska to zimny prysznic dla Szymona Hołowni. Na pewno zobaczy, że część wyborców liberalnych, szczególnie tych starszych, pamiętających czasy świetności Donalda Tuska, nie będzie się wahało ani momentu, wybierając właśnie byłego premiera, a nie Szymona Hołownię, jako lidera opozycji” - uznał politolog dr Bartosz Rydliński w wypowiedzi dla „Super Expressu”.

Donald Tusk/YouTube @Onet News
Donald Tusk/YouTube @Onet News

Sondaże nie pozostawiają złudzeń

W ostatnich miesiącach wyniki sondażowe Koalicji Obywatelskiej były na bardzo niskim poziomie. Wyborcy liberalni o wiele bardziej woleli program i zachowanie Szymona Hołowni, który wszedł do polityki startując w wyborach prezydenckich w ubiegłym roku.

Teraz jednak ponownie wszystko się zmienia. Ostatnie badania pokazują, że na pozycji lidera niezmiennie pozostaje PiS z 35,25 proc.

Druga pozycję odzyskała jednak po powrocie Donalda Tuska Koalicja Obywatelska, która uzyskała 24,3 proc. i wyprzedziła Polskę 2050, która zdobyła 18,75 proc.

Zgodnie z sondażem Instytutu Pollster KO zyskało 2,34 punktów procentowych kosztem właśnie partii Hołowni.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Grzegorz Krychowiak ma dość krytyki za swój występ na Euro 2020. W mocnych słowach odpowiedział polskiemu kibicowi. O co dokładnie poszło

Jak informował portal „Życiepl.com”: Lech Wałęsa pokazał wiadomość jaką dostał. Posypały się wyzwiska i oskarżenia dotyczące domniemanej przeszłości byłego lidera Solidarności

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Słynna celebrycka para dała sobie kolejną szansę? Blanka Lipińska i Baron zostali przyłapani przez fana. To chyba coś więcej niż przyjaźń

Sprawdź także ten artykuł: Kardynał Nycz apeluje do wiernych i całego polskiego społeczeństwa w ważnej sprawie. Uznał to za obowiązek Kościoła. O co poprosił duchowny