Mimo upływających lat Lech Wałęsa nadal jest niezwykle aktywny. Od pewnego czasu regularnie pojawia się w sieci, a na swoim Facebooku zabiera głos na temat licznych wydarzeń politycznych i mocno komentuje sytuację w kraju.

Prezydent wyjawił tajemnicę!

Jak informuje portal Super Express, tym razem były prezydent udzielił wywiadu Januszowi Palikotowi, a rozmowa ta zapoczątkowała cykl rozmów „Wybuchowy Palikot”. Jak się okazuje, rozmowa dotyczyła przede wszystkim tematów związanych z alkoholem.

Jak wyjawił Lech Wałęsa, po raz pierwszy spróbował alkoholu kiedy miał zaledwie 16 lat. Były prezydent zaznaczył jednak, że upił się mocno zaledwie trzy razy w życiu! Dodał także, że alkohol mocno mu szkodzi, dlatego raczej unika picia dużych ilości. Jednocześnie wyjawił jednak pewną tajemnicę!

- Ja tak naprawdę w życiu to spiłem się trzy razy. Pierwszy raz chyba w miałem 16 lat, w szkole zawodowej. To było w Lipnie, w zawodówce. Tam wypiłem wino, a ja nie mogę pić alkoholu, bo od razu jestem chory i tak się rozchorowałem... Natomiast zdrowotnie to lubię 50-tkę strzelić rano szczególnie... – powiedział Lech Wałęsa.

Nigdy nie było to pijaństwo!

Janusz Palikot zapytał także swojego rozmówcę o to, czy kiedykolwiek pił z Jarosławem Kaczyńskim. Lech Wałęsa odparł, że Jarosław Kaczyński nie był mu znany, jednak zdarzało mu się spotykać z Lechem Kaczyńskim.

Były prezydent na początku zaznaczył, że nigdy nie pił z braćmi Kaczyńskimi, jednak potem dodał, że takie sytuacje mogły się zdarzać na spotkaniach w Magdalence. Zaznaczył jednak, że nigdy nie było to pijaństwo, a zaledwie pięćdziesiątka do posiłku.