Wielu z nas ma spory problem z utrzymaniem w dobrej kondycji roślin doniczkowych znajdujących się w naszych domach i mieszkaniach. Kwiatom czesto szkodzą panujące warunki, choćby niska wilgotność powietrza czy brak dostatecznej ilości światła, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wówczas nadchodzi czas na to, aby wykorzystać możliwości związane z nawożeniem roślin, a odpowiednio dobrany nawóz zapewni to, że będziemy mogli przez długi czas cieszyć się ich pieknem, a także właściwościami filtrującymi powietrze. W ten sposób sprawimy, że będa zdrowsze, bardziej odporne na choroby i mocniejsze.

Prosty nawóz do roślin doniczkowych może odmienić ich wygląd w krótkim czasie. Wiele składników znajdziemy w kuchni!

Jak wyjasnia serwis Mamadu, nie zawsze nawożenie roślin musi się wiązać z koniecznością zakupy drogich chemicznych specyfików topowych marek. Tak samo, a może nawet i lepiej sprawdzają się nawozy przygotowane samodzielnie ze składników, które każdy z nas posiada w domu.

Z powodzeniem do nawożenia kwiatów można stosować cynamon, który działa na grzyby i bakterie, a w przypadku żółkniećia liści świetnie zadziała woda z mlekiem.

Okazuje się, że doskonale sprawdzi się w tym przypadku napar z herbaty! Jak to możliwe? Wystarczy wykorzystać najzwyklejszą czarną lub zieloną/białą herbatę - musi być ona czysta, bez ddoatkowych smaków i aromatów. Herbata zawiera bowiem wiele ważnych dla wzrostu roślin składników jak garbniki (tanina), flawonoidy, saponiny, ale również związki białkowe, aminokwasy i enzymy.

Wystarczy przygotować zwyczajny napar z herbaty i zostawić go do ostudzenia. Wówczas trzeba go wykorzystywać do podlewania przynajmniej raz, a maksymalnie dwa razyw tygodniu.

napar z herbaty doskonale sprawdza sie w przypadku roślin, które rosną na lekko kwaśnym lub obojętnym podłożu. Chodzi o bluszcze, draceny, fikusy, monstery, skrzydłokwiaty czy paprotki.

Rośliny doniczkowe/YouTube @Healthy Houseplants

Jak informował portal "Życie Polska": NOWY DODATEK TRAFI DO MILIONÓW POLSKICH GOSPODARSTW DOMOWYCH. MOŻNA OTRZYMAĆ OD 400 DO 1000 ZŁOTYCH. WIADOMO, KTO MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE PIENIĄDZE

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCA DECYZJA KRZYSZTOFA BARANOWSKIEGO. ŻEGLARZ PODJĄŁ TAKĄ DECYZJĘ PRZEZ WZGLĄD NA UKOCHANĄ ŻONĘ. JEST PEWIEN, ŻE BOGUSŁAWA WANDER TEGO CHCE

Portal "Życie Polska" pisał również: DONALD TUSK BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ OBYĆ BEZ PRAWA JAZDY PRZEZ KOLEJNE TRZY MIESIĄCE. SZEF PLATFORMY OBYWATELSKIEJ PRZYŁAPANY W LIMUZYNIE. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: GOŚĆ „PYTANIA NA ŚNIADANIE” UJAWNIA KULISY PROGRAMU. KOBIETA ZDRADZIŁA, CO TRZEBA PODPISAĆ, ZANIM TRAFI SIĘ NA ANTENĘ. WIDZOWIE BĘDĄ ZASKOCZENI