Sezon na truskawki już w pełni, a na bazarkach, w sklepach warzywnych, dyskontach i marketach pojawiły się już pełne słońca i aromatu truskawki. Niewielu jednak z nas wie, jak obchodzić się z tymi bardzo delikatnymi i nietrwałymi owocami. Często zdarza się, że już na drugi dzień są oklapnięte, mają odgniecenia i pleśnieją.

Bardzo ważne jest, by wiedzieć, jak myć, pozbawiać szypułek i przedłużyć trwałość tych niezwykle delikatnych owoców. W ten sposób unikniemy wyrzucania pieniędzy do kosza wraz z każdą porcją nadgniłych truskawek. Jak to jednak robić?

Jak myć, szypułkować i przedłużyć trwałość takich owoców jak truskawki? Proste triki dla każdego fana truskawek

Niezwykle istotne jest, aby nigdy nie myć truskawek „na zapas”, tylko wyłącznie przed bezpośrednim spożyciem. Owoce trzeba delikatnie opłukać pod strumieniem bieżącej wody i pozostawić do wyschnięcia na sicie lub w durszlaku. Jako szypułkować? Dopiero po umyciu, gdyż inaczej staną się wodniste i mało smaczne. To również powoduje szybsze gnicie.

Zerwanie szypułki będzie prostsze, jeśli użyjemy słomki do napojów – wystarczy przebić nią truskawkę na wylot i wypchnąć szypułkę.

Gdzie najlepiej przechowywać truskawki po zakupie? Oczywiście w lodówce. Idealna będzie dolna szuflada lodówki, w miejscu na owoce i warzywa. Truskawki powinny być pozbawione wody, maksymalnie suche. Zgniecione w transporcie truskawki najlepiej od razu zjeść lub zrobić z nich mus.

Przedłużenie życia truskawkom jest możliwe – trzeba to jednak zrobić od razu po zakupie. Wystarczy przesypać je do miski z wodą i octem w proporcji 5:1, jak sugeruje serwis Kuchnia WP. Później truskawki trzeba osuszyć na ręczniku papierowym i schować do lodówki. Ocet doskonale zabija patogeny i bakterie, które wywołują gnicie owoców.

Truskawki/Youtuvbe @ismail yurtözveri

Jak informował portal "Życie": PRZYBRANA CÓRKA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA POSTANOWIŁA PRZERWAĆ MILCZENIE. ZDRADZIŁA PRAWDĘ O RELACJACH ŁĄCZĄCYCH GO Z ARTYSTĄ I JEGO ŻONĄ EWĄ KRAWCZYK

Przypomnij sobie: WOJCIECH GLANC ZDRADZIŁ, CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH. BARDZO NIEPOKOJĄCE. "TO CHWILOWE ROZLUŹNIENIE JEST ZAPOWIEDZIĄ CZEGOŚ POTWORNEGO"

Portal "Życie" pisał również: MARTA MANOWSKA NIE KRYJE SWOJEGO SZCZĘŚCIA. WRESZCIE DOCZEKAŁA SIĘ ŚLUBU. KIM JEST PARA MŁODA? WZRUSZAJĄCE ZDJĘCIA Z CEREMONII

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: INTERNETOWE PRZEKOMARZANIA KORONIEWSKIEJ I DOWBORA. PODZIELILI SIĘ WYJĄTKOWYM, ARCHIWALNYM ZDJĘCIEM. FANI NIE SĄ ŁASKAWI DLA DZIENNIKARZA