Jest całkiem możliwe, że larwy znajdowały się już w ziemi zakupionej w sklepie. Jak możesz usunąć muszki, które pojawiły się szybko i bez chemii? Pomoże w tym jedna prosta metoda babci.

Używaj zwykłych zapałek. Wbij je gówką do dołu, aby zanurzyć w ziemi koniec z siarką. Jego skład jest śmiertelny dla muszek. Zmieniaj zapałki każdego dnia. Już 3-4 dnia muszki zostaną zdziesiątkowane. Dodatkowo obok doniczek można postawić miskę z cienką warstwą miodu, w której muszki będą się zbierać i po prostu przyklejać.

Jeśli w twoich roślinach jest za dużo muszek, możesz wypróbować bardziej agresywny środek - amoniak 1 ml na 1 litr wody. Rozcieńczyć i zwilżyć tym ziemię, a następnie spryskać liście roztworem. W skrajnych przypadkach muszki można oczywiście usunąć za pomocą chemii - na przykład dichlorfos, jednak najpierw spróbuj improwizowanych i naturalnych środków.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pozbycia się muszek w roślinach domowych, zobacz poniższy film:

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor