Wraz z nadejściem ciepła staje się to znacznie łatwiejsze, ponieważ pojawia się coraz więcej świeżych warzyw i zieleni. Ale nie zawsze można znaleźć produkty dobrej jakości w przystępnej cenie. Dlaczego więc nie wyhodować samodzielnie czegoś świeżego i zdrowego?

Koper uważany jest za jedno z najkorzystniejszych ziół. Ponadto ta kultura ogrodowa jest absolutnie bezpretensjonalna. Dietetycy radzą nie tylko włączać warzywa do diety, ale także spożywać je tak często, jak to możliwe. Stanie się to możliwe, jeśli zaczniesz uprawiać koper na parapecie lub w swoim wiejskim domu. A jak dokładnie to zrobić, powiemy Ci poniżej.

Aby uzyskać zdrowe zbiory zieleni, musisz znać cechy tej rośliny. Świeże nasiona kopru są bogate w olejki eteryczne. Z tego powodu kiełkują raczej wolno lub mogą nie kiełkować wcale. Dodatkowo, jeśli posadzisz nasiona w kwaśnej glebie, wpłynie to również na ich rozwój. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak przetwarzać świeże nasiona przed sadzeniem w ziemi.

Zaprawianie nasion

Zrób małą torebkę z gazy i umieść w niej nasiona.

Następnie namocz nasiona w gorącej wodzie i pozostaw na 3 dni. Woda musi być zmieniana za każdym razem, gdy ostygnie. Z reguły woda jest zmieniana 5 razy dziennie.

Następnie wyjmij je z wody, rozłóż na ściereczce i przykryj wilgotną szmatką. Umieść wszystko w ciepłym miejscu na 4 dni do kiełkowania.

Następnie susz nasiona przez 30 minut przed posadzeniem ich w ziemi.

Ważna sztuczka od doświadczonego ogrodnika. Siać koperek w pęczkach, a nie w rzędach. Nasiona umieść w wilgotnym otworze na głębokość kilku centymetrów, a następnie zakop i spryskaj wodą.

Umieść roślinę w dobrze oświetlonym miejscu.

Nasze proste wskazówki pomogą Ci wyhodować soczystą zieleń. Jesienią parasole koperkowe można wykorzystać do sezonowych dalszych działań. Opłaci się specjalne podejście do zaprawiania nasion. Przede wszystkim koperek będzie pachniał i wyrośnie soczysty bez dodatkowych szkodliwych substancji i nawozów. Powiedz znajomym, jak sadzić koper w domu. Rozkoszujmy się naturalną i zdrową żywnością przez cały rok!

Zobacz także: Odeszła Ewa Wawrzoń. Fani nadal są zachwyceni jej miłością z Januszem Bukowskim. Historia ich relacji wzrusza do łez

Może cię zainteresować: Patrycja Sołtysik ogłosiła wieści, na które czekali fani. Pokonała chorobę, która zdominowała służbę zdrowia

Pisaliśmy również o: Niezwykła wycieczka do sklepu. Chłopiec i jego pies rozczulili wszystkich internautów. Dziecko zrobiło coś niespodziewanego