Uprawianie ziół staje się coraz popularniejsze w wielu polskich domach. Ulubione roślinki stawiamy często na parapecie w kuchni gdzie nie tylko upiększają widok ale są pod ręką gdy trzeba coś przyrządzić.

Jedną z najpopularniejszych roślinek jest mięta, która ma wyjątkowy aromat i smak. Posiada też wiele właściwości zdrowotnych.

Zalecana jest przede wszystkim przy różnorodnych dolegliwościach związanych z układem pokarmowym jako środek wspomagający trawienie. Napary z mięty mają też właściwości uspokajające i pomagające w zasypianiu.

Jak zatem ją odpowiednio hodować?

Często kupujemy miętę w doniczkach w różnych marketach. Trzeba jednak pamiętać, że może ona nie mieć odpowiedniej ziemi. Z tego powodu warto ją zmienić po zakupie. Mięta nie jest wymagająca więc ziemia uniwersalna w zupełności wystarczy.

Te zioło lubi także nasłonecznione miejsca oraz regularne nawadnianie. W zimie co kilka dni, a latem codziennie. Należy jednak uważać by wodę wlewać do doniczki i nie polewać liści.

mięta / YouTube:  Marcin Pasierb
mięta / YouTube: Marcin Pasierb
mięta / YouTube: Marcin Pasierb

Proste sposoby na rozmnażanie mięty

Mięta jest wartościowym ziołem i warto wiedzieć jak ją rozmnażać. Wystarczy jedynie odciąć parę łodyg o długości około 10 centymetrów, a następnie włożyć je do szklanego naczynia z wodą położonego w słonecznym miejscu. Gdy korzenie wyrosną na około półtora centymetra należy je włożyć do ziemi i podlać.

A czy Wy macie jakieś porady jak hodować miętę?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ta moneta to prawdziwy okaz poszukiwany przez kolekcjonerów. Może być nawet warta 100 tysięcy. Warto sprawdzić czy do nas nie należy

Jak informował portal „Życiepl”: Alert dla Polaków. Aplikacja rządowa wysłała milionom obywateli ostrzegające powiadomienia. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Poruszający wpis Dody w mediach społecznościowych. Piosenkarka napisała list do córki, której nigdy nie będzie miała. Jakie słowa do niej skierowała

Zobacz także: Jadwiga z "Sanatorium miłości 3" odpowiedziała na zarzuty Haliny oraz internautów. Padły naprawdę mocne słowa