Sprzątanie toalety to jeden z podstawowych obowiązków każdej osoby, której zależy na utrzymaniu czystości. Nie należy zapominać także o dezynfekcji – powinniśmy regularnie pozbywać się bakterii z naszej muszli klozetowej.

Wydawać by się mogło, że proces ten długo trwa i jest trudny. Nic bardziej mylnego! Wystarczy znać dobre sposoby, dzięki którym nasza toaleta będzie aż lśniła. Portal Interia podpowiada, jak zdezynfekować muszlę klozetową, używając naturalnego składnika.

Mycie toalety. Źródło: Youtube Take Look
Mycie toalety. Źródło: Youtube Take Look

Dezynfekcja toalety domowym sposobem

Na początek warto zaznaczyć, że sposób ten sprawdzi się nie tylko do dezynfekcji. Poza pozbyciem się bakterii odnotujemy także inne pozytywne skutki, na przykład możliwość szybkiego pozbycia się żółtych plam, które tak nieciekawie wyglądają.

Dezynfekcja toalety powinna odbywać się co 2-3 dni. Zamiast stosować kupne środki chemiczne, można wykorzystać sposób naszych babć – do tego wszystkiego potrzebny jest czosnek, naturalny antybakteryjny preparat.

Mycie toalety. Źródło: Youtube Take Look
Mycie toalety. Źródło: Youtube Take Look

Jak przeprowadzić dezynfekcję? To banalnie proste. Obierz i wrzuć ząbek czosnku, a następnie wrzuć go do toalety i pozostaw na noc. Gdy się obudzisz, spłucz wodę w muszli klozetowej. Tylko tyle i aż tyle!

By uzyskać najlepszy efekt, powtarzaj tę czynność dwa razy w tygodniu – zawsze na noc.

Warto pamiętać także, że czosnek świetnie poradzi sobie z żółtymi plamami, które szpecą nasz sanitariat. To wielozadaniowy naturalny antybiotyk, środek czyszczący i dezynfekujący!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BADANIE USG ODMIENIŁO ICH ŻYCIE NIESPODZIEWANĄ WIADOMOŚCIĄ. ZANIEMÓWIŁ NAWET LEKARZ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA PIERWSZEJ TAKIEJ SYTUACJI W CAŁYM KRAJU

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRZY NA FARMACEUTYKI WYDAJĄ KROCIE. MOŻNA OTRZYMAĆ NAPRAWDĘ SPORY ZWROT ZA LEKI. JAK SIĘ O NIEGO STARAĆ

O tym się mówi na świecie: TO BYŁA NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCA WIADOMOŚĆ W JEJ ŻYCIU. KOBIETA DZIEŃ PO TYM JAK DOWIEDZIAŁA SIĘ O CIĄŻY, URODZIŁA DZIECKA. JAK TO MOŻLIWE

Z życia gwiazd: MIKOŁAJ ROZNERSKI ODCHODZI Z „M JAK MIŁOŚĆ”? JEST KOMENTARZ GŁÓWNEGO ZAINTERESOWANEGO. FANI ZOBACZĄ GO W INNYM POPULARNYM SERIALU