Ceny leków są niebotycznie wielkie. Wiedza o tym zwlaszcza ci, ktorzy lecza sie na przewlekle choroby i zażywanie leków jest dla nich codziennością. W całym tym nieszczęściu jest jednak światełko nadziei. Ci, którzy wydają na farmaceutyki najwięcej, mogą liczyć na zwrot części wydatków. Aby skorzystać z ulgi na leki, należy odpowiednio wypełnić PIT.

Jak działa ulga na leki? Komu przysługuje? Jak się o nią ubiegać?

Polacy powoli zaczynają myśleć nad rozliczaniem PIT-u. Nie można zapominać, że części z podatników będzie przysługiwał zwrot podatku, czyli dodatkowa gotówka, która z pewnością bardzo się przyda. Mowa tutaj między innymi o tak zwanej uldze na dziecko, uldze na internet a nawet na leki.

Apteka. Źródło: Youtube dlaCiebietv
Apteka. Źródło: Youtube dlaCiebietv

Ulga na leki (w ramach ulgi rehabilitacyjnej) należy się tym, ktorzy zmagaja się z niepełnosprawnością, lub tym, którzy mają osobę z niepełnosprawnością mają na utrzymaniu. Należą do nich między innymi: współmałżonek, rodzic, rodzic małżonka, rodzeństwo, dzieci własne i przysposobione, dzieci przyjęte na wychowanie, pasierbowie, synowa, zięć, macocha i ojczym.

Aby ubiegać się o ulgę na leki trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim dochód podatnika nie może przekraczać 12-krotności kwoty renty socjalnej, która w grudniu 2020 wynosiła 13200 zł.

Jak tłumaczy portal Super Express, ulga obejmuje wydatki, których suma w miesiącu przekroczyła 100 złotych. Jeśli miesięcznie wydajemy 150 złotych na medykamenty, możemy odliczyć 50 złotych, co w skali roku daje nam 600 złotych zwrotu.

Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek
Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

O tym się mówi w Polsce: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY