Każdy z nas marzy o tym, by mieć zadbane, piękne, jędrne ciało i móc się pochwalić jedwabiście gładką, miękką skórą. Czasami wydaje się, że bez wielu godzin spędzanych na zabiegach oraz pielęgnacji jest to wręcz niemożliwe. A jednak – da się!

Wystarczy poświęcić tylko trochę czasu, a efekty będą niesamowite. Jednym z najczęstszych problemów jest wysuszona, zrogowaciała skóra na piętach. To kompleks wielu osób – a tak niewiele trzeba, by o nią zadbać!

Pięty. Źródło: Youtube Tips at home
Pięty. Źródło: Youtube Tips at home

Miękkie pięty – najlepsze sposoby

Wydawać by się mogło, że o pięty nie trzeba szczególnie dbać. Jednak jeśli nie poświęcimy im chwili uwagi, nigdy nie pozbędziemy się tej nieprzyjemnej szorstkości. Warto zadać sobie ten trud, efekty będą piorunujące!

Portal Styl przytacza kilka pomysłów, o co zadbać. Przede wszystkim kremy i preparaty, których używamy, powinny mieć skład, w którym znajdą się produkty mogące pomóc nam w pielęgnacji stóp – sprawdźmy, czy na pewno są w nich mocznik i lanolina. Oczywiście należy regularnie ich używać!

Kolejny, domowy sposób to moczenie stóp w soli morskiej albo oliwie – najlepiej cztery razy w tygodniu.

Pięty. Źródło: Youtube Zippa Zdrowie
Pięty. Źródło: Youtube Zippa Zdrowie

Jeśli dalej masz problem z suchymi stopami, zajrzyj do apteki. Kup polopirynę S i witaminę E. Wrzuć cztery tabletki polopiryny do miski z wodą i zrób sobie domowe spa – kąpiel stóp. Później wykonaj wcierkę z witaminy E.

Jeśli te sposoby nie zadziałają – pora na odwiedziny w salonie kosmetycznym i zabiegi specjalnymi preparatami. Widocznie kondycja skóry naszych stóp tego wymaga.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BADANIE USG ODMIENIŁO ICH ŻYCIE NIESPODZIEWANĄ WIADOMOŚCIĄ. ZANIEMÓWIŁ NAWET LEKARZ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA PIERWSZEJ TAKIEJ SYTUACJI W CAŁYM KRAJU

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRZY NA FARMACEUTYKI WYDAJĄ KROCIE. MOŻNA OTRZYMAĆ NAPRAWDĘ SPORY ZWROT ZA LEKI. JAK SIĘ O NIEGO STARAĆ

O tym się mówi na świecie: TO BYŁA NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCA WIADOMOŚĆ W JEJ ŻYCIU. KOBIETA DZIEŃ PO TYM JAK DOWIEDZIAŁA SIĘ O CIĄŻY, URODZIŁA DZIECKA. JAK TO MOŻLIWE

Z życia gwiazd: MIKOŁAJ ROZNERSKI ODCHODZI Z „M JAK MIŁOŚĆ”? JEST KOMENTARZ GŁÓWNEGO ZAINTERESOWANEGO. FANI ZOBACZĄ GO W INNYM POPULARNYM SERIALU