Jak podaje portal "Głos Wielkopolski", co prawda na ogrodowe porządki musimy jeszcze chwilę poczekać, aż nastąpi całkowite odmrożenie w okolicach końca marca, jednak już teraz możemy zastanowić się nad tym, jakie działania podjąć, by nas ogród wyglądał bajecznie po zimie. Co zrobić z roślnami i jak przygotować je na wiosnę? Wystarczy kilka prostych metod.

Gdy temperatury na dworze już nie będę przekraczać zero stopni Celsjusza na minusie, warto pamiętać o tym, by pozbyć się z roślin wszelkich okryć, które chroniły je przed mrozem podczas zimowych miesięcy. Wtedy trzeba zabrać się za rabatki i wyciąć wszystko to, co suche i co się niepotrzebnie rozrosło.

Jeżeli w ogrodzie mamy oczko wodne, trzeba przeczyścić dno z mułu i usunąć rozrośnięte i niepotrzebne rośliny oraz wodorosty. Następnie zabrać się za podcinanie krzewów, drzew i żywopłotów, by zapewnić im dalszy rozwój.

Na koniec porządków warto zostawić czyszczenie powierzchni użytkowych, czyli ścieżek i tarasów, do którego niezbędne będą odpowiednie detergenty. Wtedy należy zaopatrzyć się w rękawiczki, by środkami chemicznymi nie poparzyć sobie rąk.

To również może Cię zainteresować: Jak Wykorzystać Ocet Podczas Domowych Porządków? Ten Specyfik Poradzi Sobie Z Największym Brudem

Zobacz także: Żona Piotra Kraśki Pokazała Relację Z Morsowania. Przy Okazji Odsłoniła Ciało W Skąpym Stroju Kąpielowym