Dlaczego to robią? Ta procedura zwiększa prawdopodobieństwo kiełkowania nasion i przyspiesza proces o kilka dni.

Rozwój systemu korzeniowego jest szybszy niż roślin, które zostały posadzone bez moczenia w tym roztworze. Również dzięki niemu zielona masa lepiej się rozwija.

Pomidory i papryka będą miały silniejszą odporność na choroby, dzięki czemu plony będą większe. Rozwiązanie jest dość proste, każdy może je przygotować.

Jednak przed zanurzeniem nasion w roztworze najlepiej je posortować. Osobiście wolę moczyć nasiona w naturalnym roztworze.

Trzymam się z dala od chemii. Myślę, że wielu opowiada się za naturalnością. Chcę zauważyć, że roztwór przygotowuje się dwa do trzech dni przed namoczeniem nasion.

Zajmie to pełne dwie łyżki popiołu, który zalewa się litrem letniej wody, a następnie wszystko miesza. I czeka się przez dwa lub trzy dni, jak już wspomniano.

Następnie nasiona zanurza się w roztworze i przechowuje przez 3 do 6 godzin. Mniej moczymy pomidory, a dłużej paprykę.

Wszyscy wiedzą, że popiół zawiera wiele różnych pierwiastków śladowych. To właśnie zwiększa kiełkowanie, a co za tym idzie, produktywność. Istnieje wiele naturalnych rozwiązań do namaczania nasion, ale ten jest moim ulubionym. Od kilku lat tylko tego używam.

Przypomnij sobie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Portal "Życie PL" pisał również: KRZYSZTOF JACKOWSKI KOLEJNY RAZ OSTRZEGA POLAKÓW! WIZJA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIŁ OSTATNIO NAPAWA NIEPOKOJEM. CO TAKIEGO ZOBACZYŁ JASNOWIDZ

Pisaliśmy również o: AGNIESZKA SUCHORA ZAMIEŚCIŁA WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. ŻONA KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ