Tragiczna śmierć młodej kobiety, Izabeli z Pszczyny, spowodowała, że tysiące Polek i Polaków wyszły na ulicę, aby walczyć o swoje prawa.

To była ogromna tragedia!

Przypomnijmy, że Iza trafiła do szpitala będąc w dwudziestym drugim tygodniu ciąży. Po przyjęciu kobiety lekarze stwierdzili u niej bezwodzie. Jednak przez kilka godzin kobieta nie uzyskała żadnej pomocy. Dzień po przyjęciu 30 – letnia kobieta zmarła, a powodem jej śmierci był wstrząs septyczny.

Jak podaje portal Super Express, dwa dni po śmierci Izabeli, jej szwagierka odbyła rozmowę z lekarzem. Teraz nagranie tej rozmowy zostało wyemitowane w programie „Uwaga” na antenie stacji TVN.

Podczas rozmowy lekarz zaznaczył, że medycy znaleźli się obecnie w klinczu formalno – prawnym, a wszystko spowodowane jest wprowadzoną niedawno ustawą antyaborcyjną.

Medyk tłumaczy bezradność

- Co ma zrobić lekarz, jeżeli dziecko żyje? Czy ma podjąć decyzję o prowokacji? W którym momencie? To są dyskusje, wie pani, nie chce mi się… Prowokować indukcję poronienia... Wtedy podlegamy pod paragrafy karne, że indukujemy poronienie – mówił medyk podczas nagrania.

Podczas nagrania lekarz zaznaczył, że indukcja poronienia traktowana jest, według ustawy, jako aborcja, a obecnie jest to w naszym kraju dotkliwie karane, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 roku.

Warto jednak zaznaczyć, że nadal w Polsce lekarze mogą dokonać aborcji, kiedy zagrożone jest życie kobiety. Lekarze ze szpitala, w którym znalazła się Izabela, chcieli podjąć takie działania zbyt późno, bowiem 22 września 2021 roku, czyli w dniu, w którym Iza była już umierająca i nie udało jej się pomóc.

Jak informował portal "Życie Polska": NIECODZIENNA SYTUACJA W "DZIEŃ DOBRY TVN". MARCIN PROKOP NIE WIEDZIAŁ, JAK POWINIEN SIE ZACHOWAĆ

Przypomnij sobie: EMERYCI I RENCIŚCI ROZCZAROWANI DANYMI PODANYMI PRZEZ GUS. WIADOMO JUŻ, ILE NAJPRAWDOPODOBNIEJ WYNIESIE TEGOROCZNA WALORYZACJA. ILE DOSTANĄ SENIORZY

Portal "Życie Polska" pisał również: POLACY SĄ ZAŁAMANI WSZECHOBECNYMI PODWYŻKAMI. CENY ZA POCHÓWEK TAKŻE IDĄ W GÓRĘ. SYTUACJA JEST BARDZO TRUDNA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CZARNE CHMURY ZAWISŁY NAD BEATĄ TADLĄ. ZNANA DZIENNIKARKA MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE. CO SIĘ DZIEJE