Miniony weekend obfitował w niespodzianki. W sobotę podczas Rady Krajowej PO Borys Budka oficjalnie zrezygnował ze swojej pozycji przewodniczącego oddając władze w partii w ręce Donalda Tuska, który zdecydował się powrócić do polskiej polityki.

Informacja zelektryzowała media i opinię publiczną, która miała szansę na dowiedzenie się czegoś więcej podczas niedzielnej konferencji prasowej. Były premier poruszył na niej wiele różnych tematów, w tym pozycję PO na scenie politycznej, kryzys klimatyczny, pandemię koronawirusa.

Jak podaje „Super Express”, największą sensację wzbudziła jednak jego wypowiedź na temat nepotyzmu, o który oskarżył PiS, a także pytanie dziennikarza TVP Info o syna Donalda Tuska, który pracuje w spółce miejskiej miasta Gdańska.

Kontrowersje wokół Michała Tuska

Syn byłego premiera przez lata budził kontrowersje. Chodziło zwłaszcza o pracę dla przewoźnika lotniczego OLT Express co doprowadziło nawet do przesłuchiwania go przez komisję śledczą ds. Amber Gold.

Michał Tusk / YouTube: Onet News
Michał Tusk / YouTube: Onet News

Obecnie Michał Tusk jest głównym specjalistą ds. inwestycji w gdańskim ZTM i odpowiada tam za priorytety dla komunikacji zbiorowej.

Donald Tusk nie uważa zatrudnienia jego syna w spółce jako oznaki nepotyzmu i jednocześnie ujawnił, że nie ma on tam zbyt dobrych zarobków.

„Mój syn z wyższym wykształceniem - uniwersytet, politechnika, socjolog - z 20-letnim doświadczeniem w transporcie jest de facto urzędnikiem ds. merytorycznych dot. komunikacji w Gdańsku i zarabia miesięcznie do 3 tys. zł netto” – ujawnił polityk.

Nie da się ukryć, że kwota jest zaskakująco niska. Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Duda wypowiedział się na ważny temat dotyczący szczepionek przeciw koronawirusowi. Padły słowa na temat segregacji społeczeństwa

Jak informował portal „Życiepl.com”: Nowe informacje dla tysięcy polskich kierowców. Już od 12 lipca będzie można składać wnioski o duże dofinansowanie. Ile pieniędzy będzie można dostać

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Magda Narożna z „Pięknych i Młodych” zmieniła istotny element w swoim wyglądzie. Fani twierdzą, że ta decyzja odjęła jej dobrych kilka lat

Sprawdź także ten artykuł: Słynna uczestniczka „Big Brothera” znalazła zajęcie poza polskim show-biznesem. Manuela Michalak zdradziła czym się aktualnie zajmuje zawodowo