Mężczyzna udał się z tym do sądu, który o dziwo poparł go. Historia tego wyroku jest prawdziwym wsparciem i ogromną szansą dla każdej osoby, która jest pozbawiana pieniędzy przez skarbówkę z powodu nieopłacania abonalentu radiowo-letewizyjnego, którego opłacenie nie gwarantuje nam obejrzenia programów nas interesujących.

Dlaczego sąd przychylił sie do stanowiska złużnika

Abonament radiowo-telewizyjny wiedzie prym wśród opłat, które Polacy mają w jak najgłębszym poważaniu. Jest wiele powodów, dla których to tak wygląda. Jedni mówią, że nie opłacają abonamentu, ponieważ nie zamierzają dokładać jeszcze więcej na telewizję, która ich zdaniem proponuje ramówkę i tematykę niezgodną z ich przekonaniami i wiedzą.

Inni natomiast przywołują gorączkowo słowa polityków, którzy prawie oficjalnie stwierdzili na forum publicznym, że nie są zdziwieni niepłaceniem przez Polaków abonamentu. Jednym z takich polityków był swego czasu Donald Tusk.

Płacenie przez Polaków abonamentu radiowo-telewizyjnego jest pod kontrolą Poczty Polskiej. Co z tego wynika? W wielu niestety przypadkach skarbówka zajmuje konta bankowe Polaków w ramach zaległości abonamentowych.

Mieszkańcowi Wielkopolski naliczono zaległości za czternaście lat, czyli w sumie kilka tysięcy złotych. Całość tej historii opisała regionalna "Gazeta Wyborcza". Mężczyzna jednak nie chciał pozwolić organom na bezprawne zajmowanie jego konta i poszedł do sądu administracyjnego walczyć o swoje prawa i pieniądze. Jak wyjaśnił, wyrejestrował telewizor w 2004 roku, więc nie miał najmniejszych powodów, dla których miałby płacić abonament.

Poczta Polska nie chciała przepuścić tak łakomego kąska i nakazała mężczyźnie okazanie dokumentu potwierdzającego wyrejestrowanie telewizora mając słuszną nadzieję, żwe taki papierek już jest nie do znalezienia. Mężczyzna po tylu latach miał prawo nie posiadać tego dokumentu. gdy Poczta Polska nalegała, były abonent poprosił ją o okazanie dokumentu świadczącego o nadaniu mu indywidualnego numeru abonenta... I tak oto zakończył się spór, gdyż Poczta Polska takiego papierka nie miała.

Co o tym sądzicie?

O rtym się mówi: Ważna wiadomość dla wielu Polaków. Będą zmiany w 500 Plus. O co chodzi

Zerknij: Adam Niedzielski nie ma wątpliwości. To właśnie dla nich Delta stanowi największe zgorzenie. O kim mowa