Obecnie jednym z najpopularniejszych tematów w polskich mediach poza polityką są szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2 wraz z ich plusami i minusami.

Wiele kontrowersji budzi zwłaszcza fakt, że zaszczepienie się daje takim osobom pewne ulgi związane między innymi z podróżowaniem.

Na ten temat, jak podaje portal „goniec.pl” wypowiedział się ostatnio także prezydent Polski.

Paszporty covidowe

Andrzej Duda pojawił się w jednym z programów TVP Info gdzie zachęcał do szczepień wskazując, że choć są dobrowolne, to warto poważnie je rozważyć. Został też zapytany o paszporty covidowe.

Prezydent przekonywał, że nie są one elementem segregacji społeczeństwa czego obawia się wielu Polaków. Paszporty covidowe mają po prostu określać, kto musi wykonywać testy na koronawirusa, a kto jest zwolniony z takiego obowiązku podczas podróży.

Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP

Uciążliwe procedury dla niezaszczepionych

Andrzej Duda wskazał już pewne konsekwencje dla osób, które nie zdecydują się na zaszczepienie. Będą one musiały znacznie częściej poddawać się testom zwłaszcza przy przemieszczaniu się miedzy krajami.

To jednak na razie tyle utrudnień jeśli chodzi o brak szczepienia. Prezydent zachęca jednak do przemyślenia tej decyzji wskazując opinie ekspertów. Nawet jeśli szczepionka nie jest w stanie uchronić nas całkowicie przed zakażeniem, ma pomóc w uniknięciu najgorszych objawów prowadzących do hospitalizacji.

Zgadzacie się?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Hanna Gronkiewicz-Waltz radzi Rafałowi Trzaskowskiemu. Czy prezydent stolicy posłucha koleżanki z partii? To nie będzie łatwe. O czym mowa

Jak informował portal „Życiepl.com”: Na ten widok serce rozpada się na milion kawałków. Internet obiegło wyjątkowe zdjęcie z strażakiem i trzyletnim chłopcem. Malec został sam na świecie

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Antek Królikowski się żeni? Aktor i Joanna Opozda mają szykować się do ślubu! Do Internetu trafiły właśnie zdjęcia z wieczoru panieńskiego aktorki

Sprawdź także ten artykuł: Beata Tadla z ważną społeczną misją. Wyjaśniła fanom, jak powinni postępować w przypadku pewnej poważnej dolegliwości. O co chodzi