To już pewne. Donald Tusk wraca do PO. Już w najbliższą sobotę były przewodniczący Rady Europy ma oficjalnie ogłosić swój powrót. Okazuje się, że jego powrót do Platformy Obywatelskiej może sporo namieszać. Wszystko zależy od Rafała Trzaskowskiego i jego zachowania.

Rafał Trzaskowski/ Screen YouTube
Rafał Trzaskowski/ Screen YouTube
Rafał Trzaskowski/ Screen YouTube

Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy i wieloletnia wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej nie ma wątpliwości - to, jaka w PO zapadnie atmosfera zalezy w glownej mierze od zachowania Rafała Trzaskowskiego.

-Wiele zależy tu od Rafała Trzaskowskiego i tego, jak się zachowa. Musi on pamiętać, że jego dzisiejsza pozycja polityczna to w dużej mierze zasługa tego, że był kandydatem PO na prezydenta. Bardzo mu to pomogło. Co więcej jego ówczesne poparcie nie było nie tylko jego indywidualną zasługą, ale także, a może przede wszystkim zasługą szyldu Platformy, pod którym startował.

Jak dodaje byla prezydent Wraszawy, aktualnie sytuacja PO jest trudna. Powrót Donalda Tuska ma jej zdaniem znacznie poprawić jej sytuację. Póki co PO w sondażach ma jedynie 13 procent poparcia. Hanna gronkiewicz-Waltz ma także nadzieję na to, że Rafał Trzaskowski nie będzie zbyt mocno napierał na tytuł przewodniczącego partii. Jej zdaniem to jeszcze nie ten czas.

Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl
Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl
Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl