Beata Tadla to gwiazda, która swój profil na Instagramie wykorzystuje nie tylko do chwalenia się własnym życiem, ale przede wszystkim do szerzenia ważnych informacji. W swoich wpisach często porusza ważne społecznie kwestie i nie boi się trudnych tematów. Często posługuje się również przykładami z własnego życia, co czyni jej przekaz jeszcze bardziej aktualnym i wiarygodnym.

Ostatnio dziennikarka postanowiła poruszyć niezwykle ważną podczas letnich miesięcy kwestię, jaką są udary. Przestrzegła fanów na temat tego, jak należy zachowywać się w przypadku zauważenia u bliskiej osoby tej dolegliwości. Jednocześnie podzieliła się własnymi, trudnymi wspomnieniami...

Dziennikarka ostrzega: "Czas odgrywa tu kluczową rolę"

Nadejście lata oraz wysokich temperatur to idealna pora na to, by przypomnieć Polakom, jak poważnym stanem jest udar słoneczny, oraz co należy zrobić, by przebiegł on bez większych powikłań. Dołączając do kampanii społecznej "Stop udarom", Beata Tadla postanowiła doedukować w tej kwestii własnych fanów.

"Czas odgrywa tu kluczową rolę. Im szybciej trafimy pod fachową opiekę, tym mniejsze ryzyko śmierci albo trwałej niepełnosprawności. UDAR MUSI BYĆ ROZPOZNANY SZYBKO! Przez pandemię koronawirusa nawet 20% pacjentów ze świeżym udarem mózgu, pomimo objawów, odwlekło wezwanie pomocy. W praktyce oznacza to cięższy przebieg choroby i jej powikłania" - zaapelowała do obserwatorów dziennikarka.

Do przyłączenia się do tak ważnej akcji Tadlę z pewnością skłoniło nie tylko poczucie misji, ale i własne, nieprzyjemne doświadczenia z udarem. Postanowiła je wykorzystać, aby przestrzec jak największą liczbę osób przed bagatelizowaniem tego poważnego stanu.

"Jeśli myślisz, że Ciebie to nie dotyczy - błąd. Też tak myślałam… 13 lat temu. Całe szczęście, że ludzie, którzy byli ze mną, błyskawicznie wezwali karetkę. To był „mini udar”. Objawy (opadająca ręka, asymetria ust, drętwienie połowy twarzy) ustąpiły następnego dnia i nigdy się nie powtórzyły" - wspomina gwiazda.

Właśnie z tego powodu ważne jest, by nie ignorować najwcześniejszych objawów udaru i jak najszybciej zasięgnąć pomocy lekarza!

Zobacz także: Jaki kontakt ma najstarsza córka Cezarego Pazury z przyrodnim rodzeństwem? To zdjęcie zdradza wszystko

Może cię zainteresować: Olga Frycz to naprawdę wzorowa mama. Jak aktorka radzi sobie z samodzielnym wychowywaniem dzieci? Postawa godna podziwu

Pisaliśmy również o: Jak wyglądały początki kariery Izabeli Janachowskiej? Przeszła niesamowitą drogę. Od tancerki do ślubnej guru