Jak przypomina portal "Super Express", pogoda w ostatnich dniach nie była dla nas szczególnie łaskawa. Męczące upały, tropikalne noce, ulewne opady deszczu, burze, grad, a nawet trąba powietrzna - z tym musieliśmy się ostatnio mierzyć. Czy w piątek 25 czerwca czeka nas podobna aura? IMGW wydało alerty pogodowe. Czego należy się spodziewać i gdzie będzie najgorzej?

Prognoza pogody na piątek 25 czerwca

W piątek w przeważającj części kraju będzie chłodniej niż miało to miejsce w poprzednich dniach. Temperatura może przekroczyć 30 stopni jedynie na krańcach wschodnich. IMGW wydało ostrzeżenia dla tej części Polski. Obowiązują tu alerty pierwszego stopnia przed burzami oraz drugiego stopnia przed upałami.

W trakcie burz na ścianie wschodniej może spaść 20-30 mm, a w trakcie burz lokalnie suma opadów może wynieść 40 mm. Wiatr będzie osiągał prędkość w porywach od 70 do nawet 90 km/h.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim w trakcie dnia należy spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia, które okresowo będzie wzrastało do dużego. Miejscami może spaść do 15 mm deszczu. Termometry pokażą od 20 do 23 stopni Celsjusza.

Zachmurzenie pojawi się w województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim. W godzinach popołudniowych mogą pojawić się opady deszczu. Na termometrach od 20 do 23 stopni.

Na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i lubelszczyźnie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W zachodniej części wspomnianych województw termometry pokażą 22 stopnie, we wschodniej nawet 31 stopni. Na wschodzie mogą pojawić się burze.

Dolnyśląsk, oplszczyzna i śląsk z przleotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą od 20 do 26 stopni. Na obszarze Małopolski, Ziemi Świętokrzyskiej i Podkarpacia prognozuje się zachmurzenie duże. W zachodniej części wymienionego obszaru termometry wskażą 25 stopni, we wschodniej części słupki rtęci pokażą nawet 33 stopnie.

Cieszycie się z ochłodzenia, jakie notujemy w większości kraju?

To też może cię zainteresować: Trąby powietrzne przeszły przez wiele regionów pozostawiając za sobą ogromne zniszczenia. Potwierdzono już straty ludzkie. Nagrania robią wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdy senior odchodzi, rodzina może otrzymać po nim ostatnie świadczenie. Jakie warunki trzeba spełnić

O tym się mówi: Czy podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce jest już pewne? Polacy nie mają z czego się cieszyć. ZUS przedstawia ważny argument, a poseł przestrzega