Z informacji przekazanych przez portal "Super Express", wynika, że Narodowy Program Szczepień zaczyna dynamicznie przyspieszać. W poniedziałek 19 kwietnia Szef Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zapowiedział, że bardzo prawdopodobne, że już 10 maja każdy chętny pełnoletni Pola będzie mógł otrzymać skierowanie na szczepienie przeciw Covid-19. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska odniósł się do kwestii szczepienia dzieci. Czy będą one obowiązkowe?

Narodowy Program Szczepień

Michał Dworczyk, odpowiedzialny za koordynowanie Narodowego Programu Szczepień, z optymizmem patrzy na realizację szczepień. W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" Dworczyk przyznał, że już niebawem wszyscy będą mieli wystawione skierowania na szczepienia.

Podobne zapowiedzi padły z ust premiera Mateusza Morawieckiego, który wskazał, że to czas przejścia do kontrofensywy. Dodał, że do 10 maja każdy pełnoletni Polak będzie mógł otrzymać e-skierowanie na szczepienie przeciw Covid-19.

Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP

Waldemar Kraska o szczepieniu dzieci przeciw Covid-19

W poniedziałek 19 kwietnia, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem programu "Sedno Sprawy" w Radiu Plus. Jedną z poruszanych kwestii było obowiązkowe szczepienie dzieci przeciw Covid-19. Wiceszef resortu zdrowia potwierdził, że nie można wykluczyć wprowadzenia takiego rozwiązania.

Waldemar Kraska poinformował, że producenci szczepionek wskazują, że kończą badania u dzieci i młodzieży. Na finiszu mają znajdowaćsię badania w grupie wiekowej 10-15. Pojawiają się również sygnały o badaniach w młodszych grupach wiekowych. Kraska zapewnił, że te szczepienia z pewnością trafią na rynek.

Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP

Zapytany, czy szczepienia te będą obowiązkowe dla dzieci i młodzieży, Waldemar Kraska odpowiedział, że z pewnością ministerstwo będzie zasięgało w tej kwestii opinii specjalistów i w oparciu o nie będzie podejmowało ostateczną decyzję.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa szuka pracy! Stawka za godzinę może zaskoczyć. Specjalistka zdradziła, co o tym myśli

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Prokop zadał 13-letniej córce św. pamięci Agaty Mróz bardzo trudne pytanie w programie "DDTVN". Reakcja widzów mocno go zaskoczyła

O tym się mówi: Film poświęcony wydarzeniom z 10 kwietnia 2010 roku wywołał oburzenie. Co się stało