Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w niedzilę w TVP widzowie mogli zobaczyć dokument Ewy Stankiewicz pod tytułem "Stan zagrożenia", poświęcony katastrofie smoleńskiej. Zostały w nim pokazane "nieznane zdjęcia Ewy Kopacz z tamtego okresu", która pełniła wówczas funkcję ministra zdrowia w rządzie Donalda Tuska.

Fotografie Ewy Kopacz w TVP

W filmie poświęconym katastrofie smoleńskiej pokazano zdjęcia ówczesnej minister zdrowia, Ewy Kopacz. Znajduje się ona na nim z kilkoma mężczyznami w pomieszczeniu, które jest najprawdopodobniej gabinetem lekarskim lub prosektorium. Na jednym z ujęć można się dopatrzeć nosze i prawdopodobnie znajdujące się na nich zakryte ciało.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński w studiu TVP Info stwierdził, że jest zaszokowany zdjęciami, jakie mógł zobaczyć. Co tak oburzyło polityka? "Ich mentalność nawet w tak traumatycznych momentach sprawia, że są w stanie pić kawkę i pozować do zdjęć" - wyjaśnił Tarczyński.

Jego zdaniem politycy znajdujący się w 2010 roku u władzy nigdy nie traktowali z należytą powagą tego, co wydarzyło się na lotnisku pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski stwierdził, że jest porażony "infantylnością pani premier Kopacz" oraz przerażony działaniami podjętymi przez ówczesny rząd zaraz po katastrofie.

Prowadzący program Michał Adamczyk poinformował, że niewiadomo w jakich okolicznościach powstały pokazane w filmie dokumentalnym "Stan zagrożenia" zdjęcia z byłą premier Ewą Kopacz.

W sieci zawrzało

Po emisji dokumentu w TVP politycy obozu władzy chętnie komentują zamieszczone w nim zdjęcia Ewy Kopacz. Sprawę skomentowali m.in. poseł Kazimierz Smoliński oraz polityk Solidarnej Polski, Patryk Jaki. "Dziś ujawnione w filmie E. Stankiewicz słodkie foto z moskiewskiego prosektorium z ciałem ofiary katastrofy smoleńskiej. Brakuje słów" - napisał Jaki.

Do zdjęć, które pojawiły się w dokumencie poświęconym katastrofie smoleńskiej nie odniosła się jeszcze znajdująca się na nich Ewa Kopacz.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Marcin Prokop zadał 13-letniej córce św. pamięci Agaty Mróz bardzo trudne pytanie w programie "DDTVN". Reakcja widzów mocno go zaskoczyła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Menadżer Krzysztofa Krawczyka zdradził nowe informacje w sprawie miejsca ostatniego spoczynku artysty. Czego dotyczyły

O tym się mówi: Książę Harry zostaje w Wielkiej Brytanii? „Bardzo kocham Williama"