Jak podaje portal "Goniec", szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był gościem Polskiego Radia. W rozmowie odniósł się do kwestii szczepień, a także do możliwego terminu znoszenia obostrzeń wprowadzonych w zawiązku z epidemią koronawirusa. Co dokładnie powiedział?

Narodowy Program Szczepień

Szef KPRM potwierdził, że chciałby, aby do końca wakacji przynajmniej pierwszą dawką zostali zaszczepieni wszyscy chetni obywatele naszego kraju. Nie ukrywa, że jest to bardzo ambitne założenie, ale ma nadzieję, że możliwe do zrealizowania.

Michał Dworczyk odniósł się również do kwestii szczepienia ozdrowieńców. W ich przypadku, zgodnie z zaleceniami Rady Medycznej, osoby, które przebyły zakżenie będą mogły się zaszczepić po upływie sześciu miesięcy od momentu uzyskania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Zaznaczył jednocześnie, że zalecenia te mogą ulec zmianie.

Kiedy możemy spodziewać się zniesienia obostrzeń?

Szef KPRM odniósł się również do możliwego terminu znoszenia obostrzeń, wprowadzonych w walce z epidemią koronawirusa. Zdaniem Michała Dworczyka na mówienie o łagodzeniu czy znoszeniu obostrzeń jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

Dworczyk nie złożył w tej kwestii żadnych wiążących deklaracji, podkreślając, że w dalszym ciągu sytuacja epidemiczna w naszym raju jest bardzo niestabilna. Trudno powiedzieć, jak rozwinie się ona w najbliższych dniach, nie mówiąc już o dalszych terminach. "Jest za wcześnie, żeby snuć takie rozważania" - oświadczył Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk/ YouTube @Kancelaria Premiera
Michał Dworczyk/ YouTube @Kancelaria Premiera
Michał Dworczyk/ YouTube @Kancelaria Premiera

Robicie już plany na tegoroczne wakacje?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa postawił na radykalne rozwiązanie. Może liczyć na pełne wsparcie swojej żony, Danuty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, jakie były ostatnie słowa Krzysztofa Krawczyka. Były skierowane do jego ukochanej żony

O tym się mówi w Polsce: Czy lockdown zostanie przedłużony? Nieoficjalne informacje płynące z rządu nie napawają optymizmem

O tym się mówi na świecie: Książę William poruszył bardzo ważny temat. Padły naprawdę mocne słowa. O co chodzi