Jak podaje portal "O2", członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej od bardzo dawna otwarcie mówią o kwestiach związanych z ochroną środowiska. Ostatnio głos w sprawie katastrofy klimatycznej zabrał książę William. Przestrzegł, że najbardziej narażeni na odczucie negatywnych skutków katastrofy klimatycznej są najubożsi mieszkańcy naszej planety.

Książę William mówi o zbliżającej się katastrofie

Książę William nagrał specjalną wiadomość wideo, w której w mocnych słowach mówił o czekającej nas katastrofie klimatycznej i potrzebie podjęcia natychmiastowych działań, które mogłyby pomóc jej zapobiec. Materiał został zaprezentowany w czasie międzynarodowej gali w Stanach Zjednoczonych organizowanej przez organizację Conservation International.

Książę William/ YouTube @Earthshot Prize
Książę William/ YouTube @Earthshot Prize
Książę William/YouTube @Earthshot Prize

Organizacja ta, podejmuje wszelkiego rodzaju działania, które mają na celu ochronę ziemskiej bioróżnorodności. Książę William podkreślił, że najbliższa dekada zdecyduje o tym, jak będzie wyglądało życie kolejnych pokoleń. Dodał, że konsekwencje katastrofy klimatycznej poniosą najubożsi, choć oni w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zmian klimatycznych.

Syn księcia Karola nie ma wątpliwości, że jako ludzkość dysponujemy możliwościami ochrony środowiska przed całkowitym wyniszczeniem. Zdaniem księcia Williama ludzkość udowodniła, że jest w stanie osiągnąć wyznaczone sobie cele, jako przykład podając "rekordowe tempo powstania szczepionki na Covid-19".

Następca brytyjskiego tronu przypomniał o wynoszącej 50 milionów funtów nagrodzie Earthshot Prize. Zdobędzie ją ten, kto będzie w stanie opracować najbardziej efektywny sposób walki ze światowym kryzysem klimatycznym. Dodał również, że ratowanie Ziemii powinno być celem całej ludzkości, która będzie działała razem, ponad podziałami.

Zgadzacie się z argumentami księcia Williama?

To też może cię zainteresować: Wielkanoc w rodzinie królewskiej. Czy kontrowersyjny wywiad popsuł święta Royalsów? Tak ostatnie dni spędzili królowa Elżbieta i książę Harry

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika Zamachowska po rozstaniu z mężem komentuje nowy etap życia bardzo wymownym zdjęciem. Fani snują teorie i pocieszają celebrytkę

O tym się mówi: Przestrzeń kosmiczna stoi dla Edyty Górniak otworem. Gwiazda nie może się doczekać spotkania z tajemniczymi przybyszami