Jak podaje portal "Super Express", od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia obowiązują obostrzenia w ramach których doszło m.in. do zamknięcia przedszkoli, żłobków, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, czy sklepów meblowych i budowlanych. Wiele osób liczy na złagodzenie przynajmniej części restrykcji. Z rządu, jeszcze nieoficjalnie płyną informacje, które te nadzieje rozwiewają.

Czy obostrzenia zostaną przedłużone?

Z informacji do jakich dotarli dziennikarze RMF FM wynika, że zamknięcie przedszkoli i żłobków ma zostać wydłużone o tydzień i raczej nie należy się spodziewać ich zniesienia wcześniej. Wszystko jednak uzależnione jest od tego, jak będzie kształtowała się sytuacja epidemiczna w naszym kraju.

Kluczowe znaczenie mają być dwa najbliższe dni i liczba notowanych nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jeśli spadnie liczba zakażeń być może dzieci będą mogły wrócić do placówek. Podobnie będzie z zakładami fryzjerskimi i salonami kosmetycznymi. Wiele jednak wskazuje na to, że pozostaną zamknięte również po 9 kwietnia.

O tym, że obostrzenia na pewno zostaną przedłużone informował przed kilkoma dniami portal "Onet". Z ustaleń dziennikarzy wynikało, że premier Mateusz Morawiecki za wszelką cenę chce uniknąć wprowadzenia narodowej kwarantanny, której wejście w życie postuluje Rada Medyczna działająca przy Radzie Ministrów.

Wszystko zależy od tego, czy w środę i czwartek liczba potwierdzonych zakażeń ponownie wzrośnie. To właśnie dane z tych dni zdecydują o tym, jak długo będą obowiązywały obecnie obowiązujące restrykcje.

Spodziewacie się złagodzenia obostrzeń, a może ich zaostrzenia?

To też może cię zainteresować: Mandat za spacer z psem? Możemy zapłacić nawet 500 zł! Już niebawem wejdą w życie nowe przepisy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszająca relacja pielęgniarza pracującego na oddziale covidowym. "Na jedno zwolnione miejsce respiratorowe mamy kilku kandydatów"

O tym się mówi: Agata Duda znalazła się w ogniu krytyki. Poszło o zdjęcie. Prawda zaskoczyła wszystkich