Jak podaje portal "O2", internauci ostro skrytykowali Agatę Dudę. Poszło o zdjęcie z wizyty w szkole mniejszości żydowskiej, na którym pierwsza dama i dzieci nie noszą maseczek. Okazuje się, że było to w pełni uzasadnione. Dlaczego?

Zdjęcie Agaty Dudy wywołało w sieci burzę

W wielu grupach na Facebooku pojawiło się zdjęcie Agaty Dudy z wizyty w szkole mniejszości żydowskiej w Warszawie. Zdaniem części internautów zdjęcie miało zostać wykonane 8 marca tego roku, co nie sposobało się wielu osobom. Pierwszą damę oskarżono o ignorowanie obiązujących restrykcji polegających na zakrywaniu nosa i ust oraz trzymaniu dystansu społecznego.

Agata Duda Lauder Morasha School//lauderfoundation.com
Agata Duda Lauder Morasha School//lauderfoundation.com
Agata Duda Lauder Morasha School//lauderfoundation.com

Szybko jednak okazało się, że zdjęcie nie zostało zrobione 8 marca 2021 roku, ale ponad pięć lat temu - dokładnie 26 lutego 2016 roku. To właśnie wówczas Agata Duda udała się z wizytą do szkoły mniejszości żydowskiej Lauder Morasha School. Fotografię krytykowaną przez internautów znaleźć można na stronie Lauder Foundation oraz na oficjalnej stronie prezydenta.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła wówczas dzieci chodzących do przedszkola, uczniów szkoły oraz jej pracowników. Wzięła również udział w szkolnym szabacie wspólnie z naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem oraz przewodniczącym Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce - Lesławem Piszewskim.

Spodziewaliście się takiego obrotu spraw?

To też może cię zainteresować: Monika Zamachowska po rozstaniu z mężem komentuje nowy etap życia bardzo wymownym zdjęciem. Fani snują teorie i pocieszają celebrytkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przestrzeń kosmiczna stoi dla Edyty Górniak otworem. Gwiazda nie może się doczekać spotkania z tajemniczymi przybyszami

O tym się mówi w Polsce: Poruszająca relacja pielęgniarza pracującego na oddziale covidowym. "Na jedno zwolnione miejsce respiratorowe mamy kilku kandydatów"

O tym się mówi na świecie: Suknia ślubna księżnej Diany robi wrażenie nawet po wielu latach. Niewiele osób wie, że kreacja miała spore mankamenty. Ujawniono nowe fakty