Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Fakt", już niebawem wejdą w życie nowe regulacje, które sprawią, że przechadzka z czworonożnym przyjacielem może nas słono kosztować. Jeśli nie wywiążemy się z nałożonych na nas obowiązków możemy zostać ukarani mandatem w wysokości od 250 do 500 zł. Jakie to obowiązki?

Mandat za spacer z psem?

Zgodnie z zapisami rozporządzenia z 26 marca 2021 roku, które zaczną obowiązywać 10 kwietnia, niedopilnowanie zwierzęcia może grozić mandatem karnym w wysokości od 250 do 500 zł. Właściciele czworonogów mogą dostać mandat za spuszczenie ze smyczy psa w miejscu publicznym - opiekunowie psów muszą się wówczas liczyć z tym, że zapłacą za to 250 zł.

Spacer z psem/YouTube @CW24tv
Spacer z psem/YouTube @CW24tv
Spacer z psem/YouTube @CW24tv

W rozporządzeniu znalazły się również zapisy zabraniające znęcania się nad zwierzętami, a także reguluje kwestie wysokości kar za wykroczenia popełniane przez właścicieli, przewoźników oraz osób zarządzających posesjami.

Właściciele ras uznawanych za agresywne muszą liczyć się nawet z dwukrotnie wyższymi karami. Mowa tu przede wszyatkim o sytuacjach, kiedy m.in. w czasie spaceru z czworonogiem zagrożone będzie życie lub zdrowie osób trzecich.

Spacer z psem/YouTube @CW24tv
Spacer z psem/YouTube @CW24tv
Spacer z psem/YouTube @CW24tv

Mandat grozi osobom, które środkami komunikacji publicznej przewożą psy bez niezbędnych zabezpieczeń w postaci smyczy i kagańca, a także właścicielom czworonogówy, którzy mają nieogrodzoną posesję.

Jak oceniacie tego rodzaju rozwiązania?

To też może cię zainteresować: Wiadomo, jak Lech Wałęsa spędził Wielkanoc. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół. Wszystko widać na zdjęciach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika Zamachowska po rozstaniu z mężem komentuje nowy etap życia bardzo wymownym zdjęciem. Fani snują teorie i pocieszają celebrytkę

O tym się mówi w Polsce: Zaskakujące doniesienia TVP. Włosi przekazali istotne informacje na temat wydarzeń w Smoleńsku

O tym się mówi na świecie: Wielkanoc w rodzinie królewskiej. Czy kontrowersyjny wywiad popsuł święta Royalsów? Tak ostatnie dni spędzili królowa Elżbieta i książę Harry