Jak podaje portal "O2", dziecko zostało zostawione w oknie życia przy Domu Parafialnym, który prowadzony jest przez siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża w Kutnie, w poniedziałek 8 marca. Chłopiec pojawił się na świecie przed 6 dniami. Prosto z okna życia trafił do szpitala na obserwację.

Chłopiec w oknie życia w Kutnie

Niemowlę zostało zostawione w oknie życia przez mamę w poniedziałek. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe, zabrało malca do szpitala. Lekarze informują, że chłopiec jest w dobrym stanie i czuje się dobrze.

Okno życia/ YouTube @TVTrwam
Okno życia/ YouTube @TVTrwam
Okno życia/ YouTube @TVTrwam

6-dniowy chłopiec trafił na oddział noworodków. Jego stan jest stabilny, a jego życiu nic nie zagraża, o czym poinformował prezes szpitala w Kutnie, Artur Gur. W mediach pojawiła się informacja, że mama chłopca zostawiła przy nim list, w którym wyjaśniła, co pchnęło ją do podjęcia tak desperackiego kroku. Jego treść pozostaje jednak tajemnicą.

To drugi przypadek w Kutnie, kiedy matka zdecydowała się zostawć w tamtejszym oknie życia dziecko. Poprzedni przypadek dotyczył również chłopca, który został pozostawiony w listopadzie 2019 roku.

Przypomnijmy, okna życia znajdują się w wielu miastach naszego kraju, a także poza jego granicami. Są to miejsca, gdzie rodzice anonimowo i bezpiecznie mogą pozostawić dziecko, którym nie mogą się z różnych powodów zająć. Nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności karnej.

Niemowlę/ Pixabay
Niemowlę/ Pixabay
Niemowlę/ Pixabay

Pierwsze okno życia w naszym kraju zostało uruchomione w marcu 2006 roku w Krakowie przy Domu Samotnej Matki. Uruchomiła je wówczas Caritas Diecezji Krakowskiej.

Jak oceniacie funkcjonowanie okien życia?

To też może cię zainteresować: Historia tej rodziny to gotowy scenariusz na film. Mężczyzna zostawił żonę i dziecko dla teściowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta szukała źródła przeciągu w swojej łazience. Gdy zdjęła ścienne lustro, jej oczom ukazało się tajne przejście. O co chodzi

O tym się mówi w Polsce: Zapadł wyrok w sprawie Daniela Martyniuka! Czy i tym razem synowi króla disco polo się upiekło

O tym się mówi na świecie: Przyjaciółka Megahan Markle zdradziła, jaka eksksiężna jest naprawdę. To zaskakujące, co potrafi zrobić dla bliskich