Samantha Hartsoe, 26-letnia użytkownik TikTok z ponad 600 000 obserwujących, udokumentowała swoje dochodzenie i opublikowała cztery filmy na TikTok, które zebrały miliony wyświetleń w ciągu 24 godzin. Jeden z nich ma prawie 9 milionów odsłon i 4000 komentarzy.

Wszystko zaczęło się od tajemniczego przepływu powietrza krążącego w jej łazience, chociaż wentylacja w pokoju nie działała, powiedziała Hartsoe w pierwszym filmie zatytułowanym „A New-York Mystery Part 1”.

Na filmie pokazuje, jak jej włosy poruszają się, gdy zimne powietrze opływa jej twarz. „Jestem w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku i jest zimno” - powiedziała użytkowniczka TikTok. „Oczywiście, nie ma znaczenia, jak duży jest upał, jest mi zimno… Wchodzę do łazienki i czuję, jak wieje na mnie zimne powietrze”. W wywiadzie dla CURBED Hartsoe wyjaśniła, że ​​zauważyła ​​po powrocie z pieszej wycieczki, że w jej łazience było „naprawdę zimno”.

„To było dziwne, ponieważ nie mam tam otworu wentylacyjnego, o którym wiem, że wydmuchuje zimne powietrze” - powiedziała. Przeszukując swoją łazienkę w poszukiwaniu odpowiedzi, Hartsoe w końcu zdała sobie sprawę, że zimno pochodzi za lustra zainstalowanego nad jej zlewem.

Uzbrojona w rękawiczki, maskę na twarzy i młotek do ochrony Hartsoe przedarła się przez dziurę i znalazła się w tajemniczym pokoju, rejestrując wszystko, co napotkała na swojej drodze. Martwiła się, że nie może wspiąć się z powrotem do swojego mieszkania przez dziurę, ponieważ była zbyt wysoko nad podłogą. „Muszę się stąd wydostać” - powiedziała kobieta CURBED.

„Muszę wrócić przez tę dziurę, co jest prawie niemożliwe, albo muszę znaleźć wyjście z tego miejsca, co oznacza, że ​​w tym momencie muszę to wszystko zbadać”. Kiedy weszła do środka, zdała sobie sprawę, że to nie tylko pokój, ale pełne trzypokojowe mieszkanie, stare i zapomniane lub w trakcie remontu. „Nie jestem pewna, czy był remontowany, czy też jest pusty. Jest bardzo stary i od jakiegoś czasu nikogo tam nie ma.

Łazienka z prysznicem jest wyposażona w orurowanie - nie ma tu wanny ani toalety. Podłoga i to, co myślę, że byłaby kuchnią, zostało rozerwane ”- powiedział Hartsoe. Nagrywając, gdy badała mieszkanie, Hartsoe pokazała łazienkę bez wyposażenia ani toalety, która znajdowała się w innym miejscu na środku mieszkania. „Tutaj jest lodowato” - powiedziała kobieta w czwartym filmie.

Na nagraniu, które udostępniła na TikTok, widać, że mieszkanie jest zaśmiecone czarnymi workami na śmieci i butelką wody, które Hartsoe zauważyła jako „oznaki życia”. „Spodziewałam się, że ktoś tam będzie, zwłaszcza mając przy sobie butelkę z wodą” - powiedziała. „I to zdecydowanie mnie niepokoi”.

Ale najdziwniejszą rzeczą, jaką znalazła, nie była dziwna łazienka ani worki na śmieci w drugim mieszkaniu: były to schody prowadzące na niższe piętro. Kiedy zeszła, znalazła niezamknięte drzwi, które prowadziły na korytarz w jej kompleksie mieszkalnym - w ten sposób znalazła drogę z powrotem do swojego mieszkania, poinformował CURBED.

Hartsoe natychmiast zamknęła drzwi, przerażona, że ​​jej lustro w łazience miało przez nieznany czas dostęp do niezamkniętego mieszkania. „Pójdę naprzód i zamknę te drzwi” - powiedziała w ostatnim filmie. „Mój właściciel ma jutro naprawdę fajny telefon”. Niemniej Hartsoe powiedziała, że ​​śledztwo poprawiło jej samopoczucie, choć dodała, że ​​wciąż stara się trzymać jak najdalej od łazienki.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Historia tej rodziny to gotowy scenariusz na film. Mężczyzna zostawił żonę i dziecko dla teściowej

Zerknij: Kobieta zaręczona z mężczyzną, starszym od niej o 32 lata, ujawnia, jak zostali potraktowani przez otoczenie. To nie mieści się w głowie