O dramatycznym wydarzeniu mówi się w mediach już od wczoraj. Chodzi o tragedię, która rozegrała się w kopalni Wesoła w Mysłowicach.

Portal Pikio przypomina, że doszło tam do zawału ściany wydobywczej, co spowodowało śmierć dwóch górników.

Mateusz Morawiecki składa kondolencje

Dramat górników rozegrał się 4 marca około 16:40. Rzecznik prasowy PGG Tomasz Głogowski poinformował, że w pobliżu ściany wydobywczej, która uległa zawaleniu, przebywało czterech górników.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Facebook @Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki. Źródło: Facebook @Mateusz Morawiecki

Kopalnia Wesoła w Mysłowicach stała się miejscem, o którym mówi cała Polska. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na poziomie 655 metrów. Dwóch górników miało ogromne szczęście – udało im się wyjść o własnych siłach.

Jak podawał rzecznik PGG, dwie osoby prawdopodobnie zostały przysypane – prowadzono akcję ratunkową. Włączyli się w nią górnicy, ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, a także Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie.

Teraz już wiadomo, że dwóch górników zmarło.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Facebook @Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki. Źródło: Facebook @Mateusz Morawiecki

O zdarzeniu poinformował sam premier, Mateusz Morawiecki. Polityk napisał o tym na Twitterze. Złożył także kondolencje rodzinom zmarłych górników i zapewnił „o wszelkim możliwym wsparciu”.

Górnicy, którzy stali się ofiarami zawalenia, byli mężczyznami w wieku 50 i 33 lat. Starszy z nich za pół roku miał przejść na emeryturę, młodszy z kolei dopiero co został ojcem.

Dwaj górnicy, którzy samodzielnie wyszli na powierzchnię, są w dobrym stanie. Trwa badanie przyczyn tragedii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BADANIE USG ODMIENIŁO ICH ŻYCIE NIESPODZIEWANĄ WIADOMOŚCIĄ. ZANIEMÓWIŁ NAWET LEKARZ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA PIERWSZEJ TAKIEJ SYTUACJI W CAŁYM KRAJU

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRZY NA FARMACEUTYKI WYDAJĄ KROCIE. MOŻNA OTRZYMAĆ NAPRAWDĘ SPORY ZWROT ZA LEKI. JAK SIĘ O NIEGO STARAĆ

O tym się mówi na świecie: TO BYŁA NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCA WIADOMOŚĆ W JEJ ŻYCIU. KOBIETA DZIEŃ PO TYM JAK DOWIEDZIAŁA SIĘ O CIĄŻY, URODZIŁA DZIECKA. JAK TO MOŻLIWE

Z życia gwiazd: MIKOŁAJ ROZNERSKI ODCHODZI Z „M JAK MIŁOŚĆ”? JEST KOMENTARZ GŁÓWNEGO ZAINTERESOWANEGO. FANI ZOBACZĄ GO W INNYM POPULARNYM SERIALU