Choć Beata Szydło dawno pożegnała się ze stanowiskiem polskiej premier, internauci w dalszym ciągu obserwują kolejne posunięcia obecnej europosłanki. Ostatnio zrobiło się głośno o tym, co powiedziała w sprawie szczepień na COVID-19.

Tym razem chodzi o coś zupełnie innego – postanowiła przypomnieć o ważnej dacie. O czym mowa?

Beata Szydło przypomina o ważnym dniu

Super Express zauważa, że dokładnie 1 marca, czyli w rocznicę rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, Polacy świętują Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nie zapominają o tym również polscy politycy – Beata Szydło i Zbigniew Ziobro postanowili przypomnieć swoim odbiorcom o tej jakże ważnej okazji.

Projekt ustawy dotyczący Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych ujrzał światło dzienne w lutym 2010 roku za sprawą działań Lecha Kaczyńskiego. Jego celem jest uczczenie pamięci, męstwa, patriotyzmu oraz przywiązania do ojczyzny, którym odznaczali się żołnierze drugiej konspiracji – zauważał ówczesny prezydent.

3 lutego 2011 roku zdecydowano, że 1 marca stanie się Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, czyli, jak napisano w ustawie „bohaterów antykomunistycznego podziemia”.

W 2021 roku dzień ten będzie świętowany m.in. poprzez uroczystości zorganizowane na Powązkach, odznaczenie żołnierzy niezłomnych przez Andrzeja Dudę oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Beata Szydło i Zbigniew Ziobro postanowili przypomnieć o tej ważnej dacie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY POWINNY SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! JUŻ OD 1 MARCA WRACA WAŻNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA ZAKAZ. ZA JEGO ZŁAMANIE MOŻNA PONIEŚĆ SROGIE KONSEKWENCJE

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA NIEKORZYSTNA DLA WIELU SENIORÓW? CHODZI O PROGRAM 500 PLUS DLA EMERYTÓW! WIELE OSÓB MOŻE STRACIĆ PIENIĄDZE! SĄ POWODY DO NIEPOKOJU

O tym się mówi na świecie: WPŁYW DŹWIĘKU BICIA SERCA NA PŁACZ NOWORODKA. TE INFORMACJE MOGĄ ZASKOCZYĆ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH RODZICÓW I DZIADKÓW

Z życia gwiazd: MAGDA NAROŻNA MA DOŚĆ I ODGRYZŁA SIĘ BYŁEMU MĘŻOWI NA ZACZEPKI. KŁÓTNIA MIĘDZY BYŁYMI PARTNERAMI WCIĄŻ TRWA! ARTYSTKA POWIEDZIAŁA, CO MYŚLI