Co jakiś czas w mediach pojawiają się ważne informacje na temat decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Zajmuje się on badaniem leków, a jeśli pojawią się przesłanki świadczące o tym, że mogą one być zagrożeniem – wycofywaniem ich z aptek.

Teraz portal Pikio podał pilną informację o wycofaniu medykamentu, który znajdował się we wszystkich aptekach. Popularny lek na receptę może być niebezpieczny.

Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek
Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek

Lek pilnie wycofany z aptek

Mowa o leku Nitroxolin Forte. Okazuje się, że wskazany produkt może stanowić zagrożenie dla pacjentów. Już niebawem lek będzie niedostępny na terenie Polski.

Wszystko za sprawą stwierdzonego zanieczyszczenia substancją mutagenną. Pilna decyzja GIF została ogłoszona 25 lutego.

Nitroxolin Forte był lekiem przepisywanym dorosłym, którzy mierzyli się z ostrymi zakażeniami i zaostrzeniami przewlekłych nawracających zakażeń dolnych dróg moczowych drobnoustrojami wrażliwymi na nitroksolinę.

GIF po zbadaniu leku przedstaiwł wnioski – lek jest zanieczyszczony substancją mutagenną o nazwie 5,7-Dinitro-8-quinolinol (DNC). Może być szkodliwy dla pacjentów.

Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek
Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek

Wszyscy, którzy kupili lek Nitroxolin Forte (Nitroxolinum) 250 mg w postaci kapsułek miękkich powinni natychmiast zwrócić go do apteki lub zutylizować. Już niebawem nie będzie możliwości nabycia medykamentu.

Nie istnieją żadne dostępne zamienniki wspomnianego leku. Osoby, które go przyjmują, powinny skontaktować się ze swoim lekarzem, by został im przepisany inny medykament.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MAŁA DZIEWCZYNKA PROWADZIŁA SPORTOWY „SAMOCHÓD”? POLSCY POLICJANCI PODCZAS KONTROLI NIE WIERZYLI WŁASNYM OCZOM. ZDJĘCIE ROBI FURORĘ W SIECI

O tym się mówi w Polsce: JACEK KURSKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE PAWŁA ADAMOWICZA. KOMENTARZ SZEFA TVP PORUSZYŁ OPINIĘ PUBLICZNĄ. JEGO SŁOWA SĄ SZEROKO KOMENTOWANE

O tym się mówi na świecie: MŁODA KOBIETA CHWALI SIĘ OGROMNYMI USTAMI. OSIĄGNIĘCIE TAKIEGO EFEKTU WYMAGAŁO 20 ZASTRZYKÓW WYPEŁNIAJĄCYCH. JAK WYGLĄDAŁA PRZED ZABIEGIEM ZACHWYCA

Z życia gwiazd: EDYTA GÓRNIAK PODZIELIŁA SIĘ PORUSZAJĄCYMI SZCZEGÓŁAMI ŻYCIA PRYWATNEGO. GWIAZDA WYZNAŁA TAJEMNICĘ. NIKT NIE WIEDZIAŁ O TYM, JAK BYŁO JEJ TRUDNO