Od wielu lat nieustannie trwają dyskusje nad emeryturami, które wypłacane są w naszym kraju. Jak doskonale wiemy, wiele z nich nie zapewnia emerytom godnego życia, szczególnie wtedy, kiedy muszą się jednocześnie poddawać leczeniu.

Emeryci mogą co prawda liczyć na pomoc od rządu, w tym roku otrzymają trzynastki oraz czternastki. Jednak podstawowa kwota emerytury wciąż pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też wiele osób decyduje się, aby dorobić sobie do emerytury.

Niektórzy emeryci mogą spokojnie pracować

Niektórzy z emerytów decydują się tylko na prace dorywcze, inni pracują na umowę o działo lub też na pół etatu. Wszystko po to, aby podreperować swój domowy budżet i móc godnie żyć.

Jak jednak informuje portal Biznes Info, nie wszyscy mogą dorobić sobie do emerytury i jednocześnie nie stracić świadczenia. Osobami, które mogą spokojnie podejmować pracę podczas pobierania świadczenia emerytalnego, są wszyscy ci, którzy przeszli na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego czyli odpowiednio dla kobiet jest to 60 lat, a dla mężczyzn 65.

Takie osoby nie muszą się także martwić o wysokość swoich dochodów, bowiem emerytura nie zostanie im odebrana niezależne od nich, a w niektórych przypadkach może zostać jeszcze podwyższona!

Kto może stracić?

Innymi prawami radzą się natomiast świadczenia dla osób, które przeszły na wcześniejszą emeryturę. Te osoby nie mogą miesięcznie zarobić więcej niż wynosi 70% miesięcznego wynagrodzenia! Od 1 marca będzie to zatem kwota 3820, 60 zł.

Jeśli osoba pracująca podczas pobierania emerytury przekroczy ten próg, to świadczenie zostanie pomniejszone odpowiednio o kwotę przekroczenia. Jeśli natomiast emeryt zarobi więcej niż 130% wynagrodzenia czyli 7095,50 zł to emerytura zostanie zawieszona!

ZUS / YouTube:  Topowa Dycha
ZUS / YouTube: Topowa Dycha

Jak informował portal "Życie PL": ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH

Przypomnij sobie: ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH

Portal "Życie PL" pisał również: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

Pisaliśmy również o: BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW! WALORYZACJA OBEJMIE WIELE DODATKÓW, A ŚWIADCZENIA ZNACZĄCO PÓJDĄ W GÓRĘ