Dzięki waloryzacji emerytur oraz rent, świadczeniobiorcy mogą uniknąć odczuwania negatywnych efektów inflacji. Jak doskonale wiadomo, waloryzacja zawsze ma miejsce w marcu i obejmuje nie tylko same świadczenia, ale i dodatki.

Emeryci i renciści będą zadowoleni!

Jak informuje portal Money, w marcu tego roku waloryzacją zostanie objęty dodatek: kompensacyjny, za tajne nauczanie, pielęgnacyjny, kombatancki, do renty inwalidy wojennego oraz dla sierot.

Co więcej, na wzroście świadczeń zyskają także żołnierze – górnicy oraz osoby, które pobierają dodatki z powodu przymusowej pracy w obozach ZSRR i III Rzeszy oraz z powodu deportacji.

- Od 1 marca tego roku wskaźnik waloryzacji wynosi 104,24 proc.. Zakresem waloryzacji objęte są świadczenia przysługujące w dniu 28 lutego 2021 roku. Nową wysokość ustalamy poprzez pomnożenie kwoty brutto przysługującej w dniu 28 lutego przez wskaźnik waloryzacji tj. 104,24 proc. – zaznaczył regionalny rzecznik ZUS w województwie podkarpackim - Wojciech Dyląg.

Jakie kwoty otrzymają świadczeniobiorcy od marca?

Jak się zatem okazuje, dodatek pielęgnacyjny wzrośnie o 9,75 zł, czyli o tyle samo, co dodatek za tajne nauczanie. Większy wzrost będzie można zaobserwować w przypadku dodatku pielęgnacyjnego dla inwalidy wojennego, który jest niezdolny do pracy i samodzielniej egzystencji, będzie to bowiem 14,62 zł. Dodatek dla sieroty wzrośnie natomiast i 18,32 zł.

Osoby pobierające dodatek kombatancki mogą natomiast liczyć na podwyżkę o 10 złotych, a o 9,75 zł wzrośnie dodatek dla żołnierzy zastępczej służby wojskowej, którzy byli zmuszani do pracy w kopalniach węgla, batalionach budowlanych lub też w zakładach wydobywania rud uranu i kamieniołomach.

Renciści, którzy pobierają dodatek za przymusową pracę, który obecnie wynosi ( w zależności od czasu przymusowej pracy) od 11,50 zł do 218,45 zł, otrzymają teraz od 12,02 zł do 227,71 zł. Natomiast inwalidzi wojenni mogą liczyć na wzrost dodatku z 880,26 zł do 917,58 zł.

ZUS / YouTube:  TV Dami Jelenia Góra
ZUS / YouTube: TV Dami Jelenia Góra

Jak informował portal "Życie PL": ETNA NIEUSTANNIE WYRZUCA POTOKI LAWY. EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. CO CZEKA NAS W KOLEJNYCH DNIACH

Przypomnij sobie: PIOTR ŻYŁA NICZYM SPIDER-MAN? UWIELBIANY PRZEZ MILIONY POLAKÓW SKOCZEK NARCIARSKI POKAZAŁ SZTUCZKĘ Z TRENINGÓW. FANI SPORTOWCA WPADLI W ZACHWYT

Portal "Życie PL" pisał również: NIKT Z NAS NIE UCHOWA SIĘ OD SEGREGACJI ŚMIECI! JUŻ NIEDŁUGO WEJDĄ W ŻYCIE ZUPEŁNIE NOWE ZASADY

Pisaliśmy również o: MICHAŁ WIŚNIEWSKI NIE CHCE POKAZAĆ, JAK WYGLĄDA JEGO NAJMŁODSZE DZIECKO? SYN LIDERA ICH TROJE WRZUCIŁ DO SIECI ZDJĘCIE BRATA. CO STAŁO SIĘ POTEM