Jak doskonale pamiętamy, w ubiegłym tygodniu miała miejsce erupcja wulkanu Etna. Jednak okazuje się, że nie był to jednorazowy incydent. Pracownicy Europejskiej Agencji Kosmicznej przekazali informacje, że wydobywające się nieustannie potoki lawy widać nawet z kosmosu!

Takich erupcji nie było od bardzo dawna!

Jak podaje portal Super Express ostatnia erupcja, która zaczęła się w poniedziałek, trwała aż do wczoraj, a Etna nieustannie wyrzuca z siebie potoki lawy i słupy dymu! Pierwsze sygnały o tym, że Etna budzi się do życia pojawiały się już w grudniu i od tego czasu wulkan cały czas pozostaje aktywny.

- Ci z nas, którzy badają tę sprawę od dziesięcioleci bardzo rzadko mieli okazję zobaczyć coś takiego – napisał na swojej stronie Boris Behncke – wulkanolog z Instytutu Geofizyki i Wulkanologii z Włoch.

Nie da się zatem ukryć, że eksperci nie mają wątpliwości, co do powagi sytuacji. Podczas zeszłotygodniowego wybuchu Etny zamknięte zostało nawet lotnisko w Katanii.

Specjaliści nie wiedzą, co wydarzy się w ciągu kolejnych dni

Na ten moment na szczęście erupcje Etny nie doprowadziły do zniszczeń, ani też nie stworzyły żadnego zagrożenia dla ludzi. Jednak tak dużej aktywności wulkanu nie zarejestrowano już od wielu lat!

Jak podkreśla wulkanolog, wybuch wulkanu, który miał miejsce z 22 na 23 lutego był niezwykle silny. Ekspert zaznacza, że na ten moment nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak w następnych dniach zachowa się Etna.

Jak informował portal "Życie PL": PRAWDA O PRZEJŚCIU AGUSTINA EGURROLI DO TELEWIZJI POLSKIEJ WYSZŁA NA ŚWIATŁO DZIENNE! WIADOMO JUŻ, DLACZEGO GWIAZDOR ZDECYDOWAŁ SIĘ NA TAKI KROK

Przypomnij sobie: PIOTR ŻYŁA NICZYM SPIDER-MAN? UWIELBIANY PRZEZ MILIONY POLAKÓW SKOCZEK NARCIARSKI POKAZAŁ SZTUCZKĘ Z TRENINGÓW. FANI SPORTOWCA WPADLI W ZACHWYT

Portal "Życie PL" pisał również: JAK CZUJE SIĘ BOGUMIŁA WANDER? LEGENDA TELEWIZJI POLSKIEJ W CORAZ TRUDNIEJSZEJ SYTUACJI. DO KIN TRAFIŁ FILM Z OSTATNIM WYSTĄPIENIEM PREZENTERKI

Pisaliśmy również o: MICHAŁ WIŚNIEWSKI NIE CHCE POKAZAĆ, JAK WYGLĄDA JEGO NAJMŁODSZE DZIECKO? SYN LIDERA ICH TROJE WRZUCIŁ DO SIECI ZDJĘCIE BRATA. CO STAŁO SIĘ POTEM