Jednym z najczęstszych i najpopularniejszych sposobów na wyłudzenie pieniędzy są wiadomości e-mail. Ostatnio popularne są te, z których wynika, że mamy zaległości finansowe. Nadawcą wiadomości ma być rzekomo ZUS. Jeśli dostałeś taką wiadomość pod żadnym pozorem nie odpowiadaj!

Wielu Polaków otrzymało niedawno niepokojącego e-maila. Z jego treści wynikało, że dana osoba ma zaległości w płaceniu składek i konieczności uregulowania ich w ciągu 24 godzin. ZUS apeluje o ostrożność i przypomina o tym, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych drogą mailową.

Niebezpieczne maile trafiają na nasza skrzynkę z adresu: [email protected].

Pieniądze z ZUS. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
Pieniądze z ZUS. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

ZUS apeluje o ostrożność i przypomina o tym, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych drogą mailową. Jedyna korespondencja, która urząd prowadzi z petentem odbywa się drogą pocztową lub przez profil zaufany. Jedynie ci klienci ZUS-u, którzy wyrazili zgodę na kontakt internetowy i posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych, mogą kontaktować się z urzędem przez drogę elektroniczną.

ZUS apeluje by w żadnym przypadku nie odpowiadać na fałszywe wiadomości ani nie otwierać załączonych do nich plików, które najprawdopodobniej przekierowują na stronę fałszywej płatności, dzięki której internetowi oszuści uzyskają dane do naszego konta.

Każdy, kto poddaje wątpliwości korespondencję z ZUS, może zgłosić się po pomoc do Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym [email protected].

ZUS/ szczecin.wyborcza.pl
ZUS/ szczecin.wyborcza.pl
ZUS/ szczecin.wyborcza.pl

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET

O tym się mówi w Polsce: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE Z UST MINISTRA ZDROWIA. TENDENCJA ZACZYNA SIĘ ODWRACAĆ. CO CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE? ADAM NIEDZIELSKI NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

Z życia gwiazd: DOROTA WELLMAN SKONFLIKTOWANA Z MACIEJEM STUHREM? PREZENTERCE NIE SPODOBAŁO SIĘ JEDNO Z NAGRAŃ ZNANEGO AKTORA. CZY MIAŁA POWÓD DO ZŁOŚCI