Telewizja Polska przechodzi w ostatnim czasie spore zmiany. Po ogłoszeniu przez rządzących planów na nałożenie na komercyjne media dodatkowego podatku od reklamy, wiele ogólnopolskich stacji i portali rozpoczęło strajk.

Oczywiście Telewizja Polska nie wzięła udziału w protestach. Jednak nie powstrzymało to niektórych pracowników TVP do wsparcia strajku. Mało tego, Marzena Rogalska odeszła nawet z publicznej telewizji.

Jak wygląda praca w TVP za rządów Jacka Kurskiego?

Dziennikarka chciała coś zmienić i postanowiła odejść od publicznej telewizji. Nie opowiedziała jednak, jak wyglądała praca w TVP.

Natomiast zrobił to były pracownik stacji, Jakub Kwieciński. Mężczyzna pracował w TVP osiem lat, a czego trzy pod rządami Jacka Kurskiego. Kwieciński zdradził kulisy powstawania wielu programów TVP.

Jacek Kurski. Źródło: youtube.com
Jacek Kurski. Źródło: youtube.com
Jacek Kurski. Źródło: youtube.com

Okazuje się, że często dochodziło do zaskakujących sytuacji. Okazuje się, że władze TVP ingerowały w treść programów i były one dostosowane pod ich cele.

Opinia pracownika publicznej telewizji jest zaskakująca

Jakub Kwieciński opowiedział, że często otrzymywał nakaz z góry, by zmienić coś w gotowym filmie.

Dzień przed emisją jednego z gotowych filmów dokumentalnych o "Solidarności" przychodzi rozkaz z samej góry: usunąć z niego ujęcia z Wałęsą, a wstawić ujęcia z Lechem Kaczyńskim

- zdradził mężczyzna.

Ponoć w treść programów wpływał sam prezes. Bardzo często programy były zdejmowana z anteny na godzinę przed emisją. Ponadto w ustalonych produkcjach wymieniano aktorów, a z telewizją pożegnało się wielu szanowanych dziennikarzy.

Jacek Kurski. Źródło: youtube.com
Jacek Kurski. Źródło: youtube.com
Jacek Kurski. Źródło: youtube.com

Zdaniem Jakuba Kwiecińskiego to, co obecnie się dzieje w TVP jest niedopuszczalne. Pracownicy zapominają tam o etyce dziennikarskiej i solidarności.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE