Pojawienie się niebieskich psów wywołało prawdziwą burzę w mediach. Zdjęcia zwierząt o dziwnym zabarwieniu pojawiły się na Twitterze i od razu zawojowały cały świat.

Okazało się, że niebieskie psy spotkano 11 lutego. Jak podaje portal Fakt, zwierzęta krążyły po terenie zamkniętego przedsiębiorstwa Dzierżyńskoje Pleksiglas w pobliżu Niżnego Nowogrodu.

Bezdomne zwierzęta miały jasnoniebieską sierść. W pierwszym momencie zakładano, że koloru ich futra należy doszukiwać się w kontakcie z chemikaliami. Naukowcy jednak odkryli już, skąd to zabarwienie – powód jest zupełnie inny.

Skąd się wzięły niebieskie psy?

Chemicy poinformowali, co spowodowało tak nietypowe zabarwienie sierści zwierząt. Okazuje się, że znalazł się na niej barwnik „błękit pruski”. Jest to pigment do farb, bezpieczny dla zwierząt.

Wcześniej przypuszczano, że winne są chemikalia z nieczynnych zakładów chemicznych w Dzierżyńsku. Przypuszczano, że psy mogły mieć do czynienia np. z niebezpiecznym siarczanem miedzi.

Stado siedmiu psów zostało złapane i zbadane przez weterynarzy oraz chemików. Wtedy potwierdzono, że sprawcą całego zamieszania jest „błękit pruski”.

Niebieskie psy trafiły pod skrzydła weterynarzy. Są bardzo aktywne, a ich samopoczucie jest dobre. Trwa leczenie oraz szczepienie zwierząt. Prawdopodobnie później wrócą na ulicę, gdyż nie zgłosił się nikt, kto byłby gotowy zabrać je wszystkie do siebie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MĘŻCZYZNA MIAŁ ZOSTAĆ W OSTRY SPOSÓB ZATRZYMANY PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ ZA BRAK MASECZKI. SŁUŻBY WYDAŁY SPECJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE SZARPANINY

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI WYBRAŁ SIĘ W WAŻNE ODWIEDZINY NA WAWEL. PREZESOWI PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI TOWARZYSZYŁO KILKU ZNACZĄCYCH POLITYKÓW. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: ZAPIECZĘTOWANY KUFER SŁUŻYŁ JAKO STÓŁ NA STRYCHU PRZEZ 30 LAT, PO CZYM ZOSTAŁ OTWARTY. ODKRYTE PO LATACH MOGĄ ZASKOCZYĆ

Z życia gwiazd: JAK MIESZKA IZABELLA KRZAN? NOWA PREZENTERKA „PYTANIA NA ŚNIADANIE” POSTANOWIŁA ZAPREZENTOWAĆ, JAK WYGLĄDA JEJ MIESZKANIE. WNĘTRZA ROBIĄ WRAŻENIE