Polacy stają się coraz bardziej świadomi. Okazuje się, ze az trzy czwarte rodakow wykazuje chec zaszczepienie sie przeciw COVID-19. To bardzo dobry wynik.

Szczepionka/Youtube @WION
Szczepionka/Youtube @WION

Szczepienie na koronawirusa zdecydowanie stało się tematem numer jeden na początku 2021 roku. Niezliczona ilość osób nie może doczekać się powrotu do normalności, a wspomniane vademecum na COVID-19 zdaje się być drogą ku codzienności, którą znamy sprzed pandemii.

Co ciekawe Polacy coraz częściej chcą się szczepić. Z sondażu, które przeprowadziły "Dziennik Gazeta Prawna" i RMF FM wynika, że aż 74,8 proc. ankietowanych, czyli trzy czwarte Polaków wyraża chęć zaszczepienia się. To bardzo dobre wyniki. Początkowo Polacy sceptycznie podchodzili do tematu szczepień.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP

Co ważne chce zaszczepienie się znacznie częściej wykazują przedstawiciele grupy wiekowej 70 plus, to właśnie wśród nich zaszczepi się blisko 80 procent ankietowanych. Rownie dobrze jest w grupie w grupie 60-69 lat - 60 proc. Trzydziestolatkowie wyrazili chęć szczepienia w liczbie 56 proc.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

O tym się mówi w Polsce: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY