Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest coraz gorsza, o czym mówi się już od kilku dni. Od 12 lutego rząd postanowił znieść lub złagodzić część obostrzeń, tym samym otwierając niektóre branże.

Niestety, wygląda na to, że będą one otwarte tylko do 28 lutego – wtedy mija okres ich działania „na próbę”. Ministerstwo Zdrowia nie ukrywa, że sytuacja znów jest coraz trudniejsza.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Coraz gorsza sytuacja epidemiologiczna w Polsce

Portal Interia przytacza słowa rzecznika MZ Wojciecha Andrusiewicza, który zauważa, że obecnie mamy do czynienia z trendem wzrostowym zakażeń. Wykonuje się ponownie więcej testów na koronawirusa, a liczba wolnych szpitalnych łóżek maleje.

Według środowego raportu mamy 8694 zakażenia potwierdzone testami na COVID-19. Przed tygodniem, zanim zniesiono obostrzenia, liczba zarażeń wynosiła 6930. Porównując wtorkowe zarażenia (16.02 – 5178, 9.02 – 4029), można stwierdzić, że nie dotyczy to jednego dnia.

Adam Niedzielski/screen YouTube @Forum eZdrowie
Adam Niedzielski/screen YouTube @Forum eZdrowie

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podkreśla, że rozwój sytuacji w dużej mierze będzie zależał „od naszej odpowiedzialności”. Resort liczy na to, że Polacy będą przestrzegać obostrzeń i starać się zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem.

Od czasu wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce, co miało miejsce 4 marca 2020 roku, zaraziło się już 1 605 372 Polaków, a zmarło 41 308 osób.

Obecnie hospitalizowanych jest 12 225 chorych na koronawirusa, a z respiratorów korzysta 1286 osób.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

O tym się mówi w Polsce: JAK W NAJBLIŻSZYCH DNIACH BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ SIĘ SYTUACJA ZWIĄZANA Z KORONAWIRUSEM? SPECJALISTA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA

O tym się mówi na świecie: W MARCU W POBLIŻU ZIEMI ZNAJDZIE SIĘ OLBRZYMIA ASTEROIDA. NASA ZAKWALIFIKOWAŁA JĄ DO POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNYCH. CZY MAMY SIĘ CZEGO OBAWIAĆ

Z życia gwiazd: ANDRZEJ Z PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI” STRACIŁ SYMPATIĘ WIDZÓW? FANI POPULARNEGO PROGRAMU NIE SZCZĘDZILI MĘŻCZYŹNIE SŁÓW KRYTYKI